Šulčík: Na své body se moc nekoukám | E15.cz

Šulčík: Na své body se moc nekoukám

Petr Košatka

Nejlepší střelec druholigových píseckých hokejistů Petr Šulčík by se s týmem rád podíval o soutěž výš.

Druhou sezonu po sobě si může říct, že odvádí dobrou práci. Už v minulém roce patřil k oporám v Milevsku a totéž se mu daří i v novém působišti.
V Písku Petr Šulčík našel kvalitní spoluhráče a těží z dobré práce celého týmu. Před včerejším utkáním v Kutné Hoře vedl kanadské bodování a byl také nejlepším střelcem mužstva. „Jako lídr týmu se ale necítím,“ tvrdí skromně pětadvacetiletý útočník.

Jste nejlepším střelcem a také neproduktivnějším hráčem mužstva. Díváte se na vlastní statistiky?
Podle mě to vyplývá především z toho, že se daří celému týmu. Na své statistiky nějak extra nekoukám. Pro mě je hlavní, že hrajeme nahoře a tým funguje, jak by měl.

Jak byste porovnal loňskou sezonu v Milevsku a letošní ročník?
Co se týká umístění, oba dva roky hraji za tým, který je nahoře. Kdybych měl ale vybrat úspěšnější ročník, bude to tato sezona v Písku.

Do konce základní části zbývá zhruba ještě třetina zápasů a vy jste dal už jedenadvacet branek. Při kolika gólech si řeknete, že jste spokojený?
Těžko říct. Většinou se snažím, abych vstřelil alespoň tolik branek, kolika jsem dosáhl v sezoně předtím. Optimálním je pro mě asi dvacet gólů.

V uplynulé sezoně jste patřil v Milevsku k největším tahounům. Vnímáte, že se ve stejné roli ocitáte také letos v Písku?
Nemyslím si, že bych byl vysloveně tahounem. Kdokoliv se podívá na soupisku Písku, vidí, že je tady kvalitní tým, kde jsou čtyři vyrovnané formace. Každý zápas může rozhodnout jiná pětka a v tom spočívá síla, kterou oplýváme. V Milevsku to byla naprosto odlišná situace. Tam jsme hráli také na čtyři lajny, ale troufám si říct, že výkon celého mužstva byl hodně závislý na výkonu naší pětky. Tohle je mezi oběma týmy zcela odlišné.

Po odchodu z Milevska jste změnil spoluhráče ve formaci a zdá se, že problémy vám to nedělá.
Pro mě je to de facto to samé, stále hraji pravé křídlo. Je pravda, že loni se nám se Zdeňkem Špergerem dařilo, ale i Tomáš Květoň je velmi šikovným centrem a také nám to zatím skvěle funguje. Tomáš je technicky vyspělý. Mým úkolem je, abych jeho přihrávky zužitkoval.

Také v Písku nastupujete pod trenérem Suchánkem. Vyznává kouč stejné věci jako v bývalém týmu?
Myslím, že je vždy důležité, s jakými hráči trenér pracuje. I když se daný systém trochu přizpůsobuje některým hráčům, je prakticky stejný, jako byl v Milevsku.

Tým vede aktuálně tabulku o šestnáct bodů. Není to až trochu moc?
Samozřejmě to není jednoduché. Zbývají ještě zhruba dva měsíce do play-off a já doufám, že se nestane nic, co by nás o tento náskok připravilo. Na druhou stranu, dva měsíce, to už není jako když před sebou máte celou sezonu. Měli bychom šlapat dál a připravit se, protože ty pravé souboje máme teprve před sebou.

Zdá se, že Písek nemá v letošní sezoně ve druhé lize konkurenta. Co myslíte?
Zatím to tak vypadá, ale nesmíme nic a nikoho podcenit. Prvním kolem play-off se všechny rozdíly mažou a nikdo se neptá, jestli tým skončil po základní části první nebo osmý. V tomhle budou mít trochu výhodu soupeři, kteří proti nám budou hrát. Oni do toho půjdou s tím, že nemají co ztratit, kdežto nám půjde o hodně. Máme však dost zkušené a silné mužstvo a věřím, že to zvládneme.

Někteří mluví o tom, že svou úrovní druhá liga poklesla.
Možná na tom něco je. Je pravda, že v loňské sezoně vypadaly jednotlivé zápasy, co se týče kvality, trochu jinak. Na druhou stranu vás ale nenechá nikdo nikde jen tak vyhrát. Že by tedy najednou byly zápasy podstatně jednodušší, to si nemyslím.

Písecký tým se v tomto ročníku ocitl ve dvou vítězných sériích. Zažil jste někdy něco podobného?
Vzpomínám si, že když jsem byl v dorosteneckém týmu v Českých Budějovicích, něco takového jsme jako tým také dokázali. V seniorském hokeji jsme se drželi na podobné vlně loni s Milevskem, kdy jsme vyhráli sedmkrát v řadě. Abych však byl u toho, že manšaft vyhraje desetkrát za sebou, to se mi snad nestalo.

Písek má za úkol postoupit do první ligy. Vy jste si první ligu už zahrál v Berouně, lákalo by vás to zase?
Kdybych dostal tu možnost, určitě bych se tomu nebránil. Vím, že úroveň hry je tam úplně o něčem jiném. Ať už se člověk kouká na tréninky nebo na kvalitu, která je s druhou ligou neporovnatelná. Pokud by byl zájem, rád bych si první ligu zahrál.

Autor: Petr Košatka
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!