Světem obchází strašidlo pracovního stresu | E15.cz

Světem obchází strašidlo pracovního stresu

Podle průzkumu společnosti Regus, předního světového poskytovatele inovativních kancelářských řešení, 58 procent společností z celého světa zažilo během posledních dvou let významný nárůst stresu na svých pracovištích.

Ve Velké Británii je hlavním důvodem stresu „hrozba ztráty zaměstnání či obchodních zakázek“, v Mexiku zase „tlak zákazníků na lepší služby“. „V České republice a potažmo ve střední a východní Evropě je hlavní příčinou stresu celková nespokojenost v zaměstnání,“ řekl Garry Gürtler, Regional General Manager pro střední a východní Evropu ve společnosti Regus. Manažeři uvádějí jako hlavní důvod strach z propouštění (třetina dotázaných) a také větší stres související s množstvím práce, kterou přebírají po propuštěných zaměstnancích (zhruba polovina manažerů).

#####Stres je běžnou součástí dnešní společnosti

„V době neustálé potřeby optimalizace nákladů a flexibilního přístupu k práci se ukazuje jako nejlepší řešení takové, které umožňuje minimalizovat náklady, bez nutnosti propouštění,“ říká Mark Dixon, CEO společnosti Regus. Je-li zaměstnanci umožněno vykonávat práci zcela nebo zčásti z domova, uspoří jak firma, tak i zaměstnanec.

*

Šest doporučení pro boj se stresem

* Harmonie mezi pracovním a osobním životem. Doporučuje se aktivně provozovat sport, plánovat volný čas a čas věnovaný rodině a přátelům.

* Vyhněte se nadměrné pracovní zátěži. Přílišná zodpovědnost a extrémní pracovní zatížení může vést k přepětí jednotlivců či pracovních týmů.

* Time management je cesta k úspěchu. Organizování času a každodenní stanovení priorit je klíčem k lepšímu výkonu.

* Přizpůsobení pracovního prostředí a udržování v čistotě.

* Odpočinek = produktivita. Je doporučeno dělat malé přestávky během pracovního dne, přerušení na krátký okamžik přinese lepší koncentraci na nový úkol, na další činnost.

* Motivovat a být motivováni pozitivně. Je důležité udržovat otevřenou a pozitivní náladu. Motivace začíná u sebe sama a nakonec se šíří k ostatním.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!