Světoběžník kotví v Berouně | E15.cz

Světoběžník kotví v Berouně

Bývalý extraligový hokejista a dnes manažer Berounských Medvědů Jaromír Látal si pozval na kobereček své kanceláře obránce klubu Jaroslava Nedvěda.

Potkávali se na ledě při extraligových hokejových bitvách. Oba se narodili ve znamení vah.
Jaromír Látal je dnes sportovním manažerem Sparty i Berounských Medvědů, kteří se teď v posledních zápasech první ligy snaží uniknout baráži. Zadní řady v mančaftu jistí stokilový zkušený obránce Jaroslav Nedvěd. Tomu se ale středeční duel s Táborem nepovedl a na domácí prohře Medvědů měl výrazný podíl. Jeho šéf Jaroslav Látal mu před důležitým zápasem s Kadaní položil několik otázek na tělo.

Víš vůbec, kdy jsme se viděli poprvé?

Já myslím, že to bylo v době, kdy jsem hrával v Olomouci, tedy v roce 1991.

Přesně tak. Měl jsi problémy s kolenem a můj táta tě vezl do Bratislavy k mému strejdovi ortopedovi… O pár let později jsme se v Olomouci potkali i na ledě, pamatuješ? Tehdy jsme tam se Spartou chtěli vyhrát nad outsidery. Na to nejde zapomenout. Prohráli jste a ty jsi hokejkou vzteky mlátil do zdi. Bylo to vyhecovaný utkání. Sešlo se vám v týmu poměrně dost kvalitních hráčů. Na Spartu se chce každý mančaft vytáhnout a vám to tehdy prostě vyšlo. Vždyť mě znáš a víš, jak nerad prohrávám. Nepamatuji si detaily, už je to dávno, ale něco mne tam tehdy muselo pořádně vytočit. Občas se mi to stává i dneska, že neudržím emoce.

No to je pravda. Já si z pozice manažera klubu více cením hráče, který dostane třikrát za rok „desítku“, i když mě to dva dny pěkně štve. Aspoň ale poznám, že je to chlap, který chce vyhrávat.

Nedělám hovadiny každý zápas. Kromě porážky mne ale štve každá chyba. Teď doma s Táborem jsem udělal jednu fakt školáckou. Po zápase si mě trenér Žemlička pozval na kobereček a byl to hodně nepříjemný hovor, ačkoliv znám „Žemlu“ jako svého spoluhráče ze Sparty. Musel jsem přijmout fakt, že je to teď můj kouč a že já jsem hráč. Dal jsem mu ostatně za pravdu, že v tom prodloužení tři na tři jsem do toho rohu neměl zajíždět. Z přečíslení jsme dostali rozhodující gól.

No byla to hloupost. Ale naše očekávání do sezony jsi splnil. Jseš stavební kámen v obraně Medvědů.

Je hrozná škoda, že jsme přišli o tři body v průběhu sezony. Prohráli jsme několikrát až v nájezdech. Ne snad, že by na to někdo z kluků kašlal, ale v důležitých chvílích to prostě nevyšlo. Nevěřím v hokeji na štěstí. Ale je fakt, že nám to prostě v koncovkách nevycházelo. Nemáme koncového hráče.

Potřebovali bychom kanonýra, ale je to o penězích, Jardo. Beroun má nejnižší rozpočet ze všech prvoligových týmů. Ale v Olomouci jsi byl poměrně produktivní bek ty, pokud si dobře vzpomínám…

To bylo daný tím, že jsem chodil na led s Jirkou Dopitou. Každou druhou buly mi to dával rovnou na lopatu a já to tam jenom házel. V Berouně je to v letošní sezoně úplně o něčem jiným.

Jasně, teď jsi pro ty kluky vzorem ty a musíš jim jít příkladem. Navíc jsem slyšel, že se v Berouně chceš usadit…

Poznal jsem už před šesti lety, že Beroun je krásné město. Nesnáším roviny a tady je to samý kopec. Skvělý prostředí pro jízdu na kole. Sháním tu parcelu. Navíc je tady golfové hřiště a další je v Rudné. Je tu prostě krásně a rád bych zde hrál i dobrý hokej. Ještě byste mohli najet na americký způsob individuální letní přípravy. To bych v mém věku uvítal.

Uvažujeme o tom. Doufám, že zůstaneme nadále kamarády, i když z pozice manažera na tebe musím občas zahartusit.

Jsme kamarádi dlouho a u hokeje se potkáváme mnoho let. Stejně jako ty znáš moji povahu, já znám tu tvoji a beru tě.

Super, tak koukej makat, ať v Berouně tu první ligu udržíme.

Jasně, šéfe

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!