Systémy SOLARLUX nabízejí vysokou variabilitu prosklených stěn | E15.cz

Systémy SOLARLUX nabízejí vysokou variabilitu prosklených stěn

Skládací prosklené stěny a fasády jsou stále oblíbenější jak v rezidenční výstavbě, tak při realizaci komerčních nemovitostí. Nejširší nabídku na trhu reprezentuje německá společnost SOLARLUX. Jejím výhradním zástupcem pro Českou republiku je firma HLADÍK stavební servis, s. r. o.

Systémy SOLARLUX® nabízejí vysokou variabilitu, výběr možností a bezbariérová řešení kolejniček. Využití se nabízí zejména v rodinných domech, obchodech, restauracích, hotelích, konferenčních sálech. „Na rozdíl od ostatních firem v tomto oboru nebo tohoto
typu nejsou pro SOLARLUX skleněné stěny jen vedlejším produktem, ale hlavním výrobním programem, kterému je věnován
maximální důraz na vývoj a inovace. Jedině tato značka nabízí tak komplexní nabídku,“ říká majitel firmy HLADÍK stavební servis,
s. r. o., Daniel Hladík. Podle jeho slov je možné vyrobit až čtyři metry vysokou posuvně-skládací stěnu nebo skládací fasádu s Uw = 1,1W/m2.K tepelné izolace! Systémy jsou velmi variabilní a najdou uplatnění jak v rezidenčním bydlení, tak třeba v komerčních prostorách. Koneckonců nejlépe o tom svědčí ukázkové příklady z Nizozemska.

#####Atraktivní bydlení v nástavbě s prosklenými fasádami

Po celém světě již existuje mnoho velkých projektů s využitím systémů společnosti SOLARLUX. Jeden z těch nejzajímavějších vznikl v Nizozemsku, kde se SOLARLUX podílel na dostavbě bytového domu. „Jedná se o přístavbu na již existující stavbě, kde každý byt má jednu stěnu prosklenou a skládací. To umožňuje jednak krásný výhled ven, jednak výrazně zatraktivňuje bydlení v tomto bytě,“ popisuje Daniel Hladík. Podle jeho slov lze jednoduchou manipulací zcela otevřít například obývací pokoj do prostoru, od kterého vás pak dělí třeba jen celoskleněné zábradlí.

[file:8116:small:right]

#####Pasivní kanceláře ze skla

Další uplatnění najdou systémy SOLARLUX například při realizaci administrativních budov. I tady se lze podívat na velmi úspěšný vzor opět do Nizozemska. Zde vznikla místní centrála společnosti SOLARLUX dokonce jako pasivní dům, ve kterém chybí například klimatizace. Příjemné klima v objektu je dílem zdvojených skleněných skládacích fasád, které lze různě otevírat podle potřeby, fotovoltaických článků na prosklené střeše objektu a distribuce tepla pomocí sofistikovaného rozvodu ochlazované nebo ohřívané vody. „Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je v objektu i uprostřed léta velmi příjemné pracovní prostředí,“ pokračoval Daniel Hladík. Každý si navíc může ovlivňovat teplotu prostředí podle svých potřeb, na rozdíl od centrálně chlazených nebo vytápěných objektů.

Podle jeho slov je podobných projektů po celé Evropě již několik, realizace dalších se chystá. I u nás se systémy SOLARLUX postupně dostávají do povědomí developerů a stavebníků. „U nás jsme realizovali stovky rezidenčních projektů, dodávali jsme ale třeba i skládací stěny pro hotely a restaurace. Skutečně velké developerské projekty realizované s pomocí skleněných skládacích stěn a fasád SOLARLUX u nás zatím hledáme,“ dodává majitel společnosti HLADÍK stavební servis, s. r. o. Podle jeho slov je otázkou času, kdy technické možnosti a zajímavost systémů SOLARLUX budou uplatněny v některých z nich.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!