Tábořiště Radava láká už přes čtyřicet let | E15.cz

Tábořiště Radava láká už přes čtyřicet let

Veřejné tábořiště Radava na Písecku vyhledávají lidé z celé České republiky. Postrádají ale půjčovnu loděk.

První stany se na Radavě objevily v roce 1965. Na tábořišti ležícím půl kilometru od obce Chrást nebyly tehdy ani záchody, ani sprchy. Jen vysoká tráva, řeka a les. Přesto se tam vracejí celé generace.

„Zhruba sedmdesát procent návštěvníků sem jezdí pořád těch samých. Jezdili sem rodiče, teď už přijíždí jejich dospělé děti s rodinou,“ potvrzuje Jaroslav Zelenka, správce kempu, který leží asi půl kilometru od Chrástu nedaleko orlické přehrady.

Radavu vyhledávají hlavně ti, kteří dávají přednost přírodnímu koupání a opalování na písčité pláži. V den, kdy redaktoři Sedmičky kemp navštívili, voda mírně zelenala. Podle hygieniků byla ale při poslední kontrole krajské hygienické stanice 24. srpna nezávadná.

S jídlem si návštěvníci nemusejí dělat po celý den starosti. Hned u pláže jsou dvě restaurace, ke koupi je i točená zmrzlina. Ani zapomenutá osuška není problém. U cesty k pláži denně rozbaluje svůj stánek s ručníky obchodník z Písku. Ve vedlejším stánku nabízí prodavačka čerstvou zeleninu a ovoce.

Návštěvníci mají ale přece jen jednu výtku. „Je tu pěkně, ale chtělo by to třeba lodičku. Chybí nám tady půjčovna, rádi bychom se projeli po řece,“ říká Patrik Málek z Mostu, který letos přijel na dovolenou na Radavu poprvé.

Přímo v tábořišti sice není žádné sportoviště, ale zhruba dvě stě metrů nad kempem mají rekreanti k dispozici soukromý areál s tenisovými kurty, hřištěm na plážový volejbal, restaurací a menším bazénem. Za vstup do bazénu zaplatí třicet korun na celý den.

Záchody jsou v tábořišti čisté. Stejně jako sprchy. Použít je může každý. Toalety zdarma, sprchy po vhození dvacetikoruny do automatu.

V kempu je místo pro dvě stě stanů a několik desítek karavanů. Chatky na pozemku kempu pronajímá soukromník. O ty je zájem velký, takže po celou sezonu jsou obsazené. Na jaře a na podzim se v chatkách ubytovávají návštěvníci třeba jen na víkend. Oblíbené jsou i mezi rybáři.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!