Golden Egg. Futuristický kurník na Žižkově točí svou nabídku kolem vajec | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Tak trochu jiný fastfood. Ve futuristickém kurníku na Žižkově servírují místo masa vejce

Michal Nosek

Michal Nosek

Místo masa v bulce nabízejí v žižkovském bistru Golden Egg ta nejkvalitnější vejce připravená na různé způsoby. Největším trhákem jsou míchaná se slaninou. V nabídce jsou však i originálnější recepty jako například míchaná vejce s avokádem a granátovým jablkem.

Fastfood Golden Egg otevřel v přízemí Domu odborových svazů na pražském Žižkově loni v září a začal se úspěšně rozvíjet. „V nejlepší dny jsme prodali až 150 sendvičů,“ říká zakladatel a spolumajitel Jaroslav Navrátil s tím, že po svém návratu z ciziny, kde pracoval jako expert na digitální marketing, chtěl v Praze otevřít specifickou provozovnu, která na trhu nebyla.

Pro svůj koncept se inspiroval oblíbeným americkým řetězcem rychlých občerstvení Egg Slut. „Největší zájem je o klasické míchačky se slaninou ve speciální domácí housce,“ říká Navrátil. 

Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst

Vajíčkový burger tam servírují na talířku ve speciálním papírovém pytlíku se lžící. „Nejdřív se sní burger z rukou, co zbude v pytlíku, zákazník dojí lžící. Je zajímavé pozorovat rozdíly v konzumaci. Američané jedí rukama a česká klientela se zpočátku na burger vrhala tou lžící,“ usmívá se druhý spolumajitel vajíčkového projektu Ondřej Chrastil.

V rozjezdu a plánech na další expanzi na vysněnou Prahu 1 majitele Golden Egg zastavila nucená karanténa. „Po vyhlášení karantény jsme zavřeli. Nenechali jsme ani okénko či rozvoz a věnovali jsme se vyladění zahrádky, kterou jsme nyní otevřeli,“ hovoří o nucené odstávce Navrátil s tím, že provoz přežil. A rozšířil nabídku o pivo. Nemuseli ani nikoho propustit.

Na fastfoodu Golden Egg ale není zajímavý jen jídelní a nápojový lístek, zaujme i interiérem, který navrhla manželka Jaroslava Navrátila se svým ateliérem MH architects.

Ztráty? Odhadem tak milion za měsíc, a propuštění devíti lidí, bilancuje Kašpárek uzavření Fieldu

Autoři koncepce se inspirovali funkcionalistickým stylem budovy Domu odborových svazů, v jejímž přízemí se podnik nachází, a samozřejmě přihlédli i k tomu, že se produkce bistra točí kolem vajec. Tak se zrodil futuristický designový kurník.

Fotostory od kanceláří Deloitte po terasu Radost a bar Smutek: Žižkov se mění v moderní čtvrť

„Došlo na stavební materiály, se kterými se na vesnicích běžně potkáváme. Domov pro slépky si asociujeme s tím, že se stavěl pokaždé z toho, co dům dal. Pletivo, ztracené bednění, surové materiály, ze kterých se příbytek poskládal a odjakživa to tak fungovalo. My jsme tuhle myšlenku metaforicky přetransformovali do minimalistické a luxusní podoby. V interiéru jsme si pohráli s různými materiálovými strukturami, které jsou jedním velkým a originálním experimentem,“ říkají o své realizaci architekti MH architects.

Kratší jídelní lístky, ještě větší důraz na lokální suroviny. Gastronomii čekají velké změny
Šéf restaurace Bejzment: cesta ze závodky ke králi Burgerfestu vedla přes USA

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!