Technologické vybavení prodloužení metra za 3,7 miliardy dodá Skanska | E15.cz

Technologické vybavení prodloužení metra za 3,7 miliardy dodá Skanska

V tendru na dodávku technologického vybavení pro prodloužený úsek metra A za 3,721 miliardy korun zvítězila společnost Skanska. Smlouvu Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) podepíše až po rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ke kterému se odvolal jeden z účastníků tendru.

„Kvalifikací prošly čtyři společnosti - OHL, Skanska, Hochtief a Metrostav,“ uvedl ředitel DPP Martin Dvořák. Padesát procent váhy při posuzování jednotlivých nabídek činila cena. Skanska podle Dvořáka nabídla nejnižší cenu, a to 3,721 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Podle Dvořáka by se už cena neměla navyšovat, zohledňuje i předpokládanou inflaci. K ÚOHS se odvolala společnost Eltodo, která byla z tendru vyřazena. Pokud antimonopolní úřad stížnost firmy zamítne, smlouva by mohla být podle vedení pražského dopravního podniku podepsána na začátku příštího roku. Samotnou stavbu prodloužení metra A z Dejvické do Motola zajišťuje sdružení firem Metrostav a Hochtief CZ, dodávka technologií naváže až poté, kdy bude hotova hrubá stavba. Podle Dvořáka je stavební část v některých úsecích zatím v předstihu. Na dodávku technologií je podle harmonogramu stavby ještě čas, podle Dvořáka by tak odvolání k ÚOHS nemělo mít na termín dokončení vliv.
Dopravní podnik k tendru přizval také zástupce organizace Transparency International, kteří se účastnili zasedání komisí, které nabídky posuzovaly. „Mám pocit, že z jejich strany nezazněla žádná výhrada,“ poznamenal Dvořák.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!