Tenisová naděje míří výš | E15.cz

Tenisová naděje míří výš

Nadějná tenistka Denisa Cíchová poráží o tři roky starší soupeřky. V celostátním žebříčku mladších žákyň figuruje na pátém místě.

Jedenáctiletá táborská tenistka Denisa Cíchová patří k největším talentům. V ročníku mladších žákyň zaujímá v celostátním žebříčku páté místo. „Ostatní soupeřky převyšuje především fyzicky,“ hodnotí mladou tenistku táborská trenérka Marcela Bacíková.

Tenisovou naději se podařilo ulovit Prostějovu. Cíchová absolvovala během minulého roku šestadvacet turnajů a odehrála kolem sto dvaceti zápasů.

Moc často neprohrává. Naposledy tomu bylo v září na turnaji Masters s českou jedničkou a o rok starší Miriam Kolodziejovou z ČLTK. V jihočeském kraji nemá konkurentku. Krajské přebory mladších žákyň vyhrála suverénně, během turnaje ztratila pouze čtyři gamy. Proto už hraje se staršími. Ale i o tři roky starší hráčky Cíchovou neporazí. „Nepamatuji se, že by někdo vyhrál přebory mladších i starších žákyň,“ žasne Bacíková.

Ovšem paradoxní je, že představitelé jihočeského tenisového svazu loni zvolili jako Kanáří naději milevskou Denisu Hrychovou, která je v žebříčku až za ní.

Když se Denise nedařilo, bývala psychicky labilní a často dávala najevo svoji nespokojenost. Byla schopná prohrát i jasně vyhraný zápas. „Málem jsem skončila. Taťka mi řekl, že pokud nezlepším své chování, tak už nebudu hrát,“ uvedla.

S tenisem si dala na tři týdny pauzu. Po přestávce se její chování změnilo a přišly i výsledky. Na turnajích se rázem stala jako nenasazená hráčka postrachem favoritek.

Okamžitě upoutala pozornost tenisových odborníků. Pomyslnou bitvu o velký talent vyhrál loni v květnu Prostějov, kam jezdí jednou za čtrnáct dní trénovat. „Ráda bych zvítězila na mistrovství republiky. A jednou třeba i na grandslamovém turnaji,“ přeje si.

Domácí šampionát se bude konat poslední lednový víkend v Příbrami. I když bude pátou nasazenou hráčkou, není její odhodlání troufalé. „S lepšími už hraji vyrovnané zápasy, některé i porážím,“ tvrdí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!