Tenisový oddíl přijímá nové členy | E15.cz

Tenisový oddíl přijímá nové členy

Šéftrenér Libereckého tenisového klubu Tomáš Trsek seznamuje děti s krásou bílého sportu a zve je i s rodiči na kurty.

Kdy a kde se mohou nové děti přihlásit?
Hromadně přijímáme dvakrát ročně a to vždy v květnu a listopadu. V mateřských školách a v prvních třídách základních škol. Průběžně k nám však mohou rodiče své ratolesti hlásit celý rok a domluvit si individuální schůzku se mnou nebo kterýmkoli dalším trenérem LTK. Děti jsou následně rozděleny do jednotlivých skupin dle věku, fyzických předpokladů a časových možností rodičů. Kontakty jsou uvedeny v areálu LTK i na našich internetových stránkách www.ltkliberec.cz.

V kolika letech děti obvykle začínají s tenisem?
Ideální věk pro první tenisové krůčky je čtyři až šest let. Záleží především na fyzických předpokladech a mentální vyspělosti dítěte.

Jak probíhá trénink těch nejmenších?
První sezónu mají děti tréninky jednou až dvakrát v týdnu a to zábavnou formou. Na kurtu jsou čtyři až osm začátečníků. Házejí míčkem, hrají hry a pinkají do tenisáku. Cílem je zaujmout dítě, aby se na tenis těšilo. V tomto období má vybraná mládež trenéry hrazeny. Podmínkou hrazených tréninků je zařazení do některé ze skupin, které jsou určeny šéftrenérem klubu.

Pod jakým vedením budou děti tenisově vyrůstat?
Před třemi lety se nám podařilo navázat spolupráci s dalšími profesionálními trenéry a na základě práce celého trenérského týmu v LTK pomalu začínáme sklízet úspěchy. Radost nám dělají jak elévové, kteří v týmové soutěži vyhráli Liberecko - Děčínské kolo a v silné konkurenci obsadili 3. místo v severočeském kraji, tak mladší žáci, kteří zvládli přechod do závodního tenisu a v rámci nejvyšší severočeské divize svádějí kvalitní souboje.

Proč právě tenis?
Přestože je tenis individuální hra, která učí samostatnosti, schopnosti rozhodování a další, u nás v LTK trenéři kladou důraz také na to, aby děti měly týmového ducha. Společná soustředění, tréninky i aktivity mimo tenisové dvorce, to jsou věci, které děti sbližují a vytvářejí skvělou sportovní partu, do které se vždy rády vracejí. V dnešní době plné nejrůznějších nebezpečí je nesmírně důležité smysluplně vyplnit dětem volný čas. Vzbudit v nich opravdový zájem o něco, co jim v tom nejkritičtějším věku pomůže, aby se nástrahám dospívání vyvarovaly.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!