Tenisový turnaj hokejistů urychlilo počasí | E15.cz

Tenisový turnaj hokejistů urychlilo počasí

Kladenským hokejistům vládne v tenise Petr Tatíček starší. Bývalý obránce a dnes trenér mládeže obhájil loňské prvenství a celkově už potřetí vyhrál VIP turnaj. Tentokrát s Davidem Stielerem. Ve finále zdolali dvojici Pavel Patera - Josef Luzum. Bronzová příčka patří Petru Kasíkovi a Marku Trončinskému.

Šestému ročníku turnaje nepřálo počasí, chvílemi pršelo a byla velká zima. Proto se hrálo jinak než v předcházejících ročnících. Ve skupinách pouze na jeden set. „To byl nejrychlejší turnaj, na jakém jsem kdy hrál,“ usmíval se Tomáš Plekanec, který tentokrát skončil v poli poražených. Z jediné čtyřčlenné skupiny nepostupovala poslední dvojice ani do skupiny „Útěchy“ a to byl právě Plekanec se svým spoluhráčem Pidrmanem. Jinak z každé skupiny šly první dvě dvojice do čtvrtfinále, třetí v pořadí hrály právě o Pohár útěchy.

Ve vyřazovacích bojích už se hrálo tradičním způsobem do devíti vyhraných gamů a až do finále došli se svými parťáky nejúspěšnější hráči předchozích ročníků - trojnásobný vítěz Josef Luzum a vítěz dvou ročníků Petr Tatíček. Ten pak po finálovém vítězství 9:5 Luzumův rekord vyrovnal. „Jo, s panem Tatíčkem, to se to hraje,“ liboval si druhý z vítězného deblu David Stieler.

Přehled vítězů tenisového turnaje HC GEUS OKNA Kladno 1. ročník (2004): Gardoň - Luzum
2. ročník (2005): Tatíček - Klika
3. ročník (2006): Gardoň - Luzum
4. ročník (2007): Plekanec - Tichý (Luzum)
5. ročník (2008): Tatíček - Tymeš
6. ročník (2009): Tatíček - Stieler

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!