Titul Stavba roku chce 15 objektů | E15.cz

Titul Stavba roku chce 15 objektů

Do užší nominace soutěže o titul Stavba roku 2008 postoupilo 15 z celkem 61 přihlášených projektů. Vítězných pět staveb odborná porota oznámí 20. října.

Mezi finalisty se dostal například Moravský zemský archiv v Brně, zavěšený most na dálnici D47 přes řeku Odru nebo trasa metra z Ládví do Letňan.

V užším výběru je i pražský rekreační komplex Park Holiday, Studijní a informační centrum Masarykovy univerzity v Brně, rekonstrukce hotelu Imperial Praha, čistička odpadních vod v Náměšti nad Oslavou, kongresové centrum v Janských Lázních nebo multifunkční fotbalový areál SK Slavia Praha. Nominaci si vysloužily také domov sociální péče Hagibor, obytný soubor V Lukách v Horních Počernicích, rekonstrukce bývalého kartuziánského kláštera pro Fakultu IT VUT v Brně, opravárenské centrum letadel Mošnov, horská silnice Chomutov-Křimov a administrativní centrum Královéhradeckého kraje.

Vedle toho již cenu pořádající Nadace ABF získalo řešení kolektoru v pražské Vodičkově ulici a ocenění Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) si odnesli autoři opravárenského centra letadel v Mošnově. Časopis Stavitel ocenil Kongresové a sportovně rekreační centrum Janské Lázně a zvláštní cenu poroty dostalo Náměstíčko Kafkova Wichterlova v pražských Dejvicích.

Soutěž Stavba roku se letos koná již pošestnácté a od začátku je zaměřena na nejlepší stavební realizace bez rozlišení kategorií podle finančního objemu nebo druhu stavby. Odborná porota stavby hodnotí podle kvality dokončených prací, kvality architektonického řešení a jeho zvládnutí dodavatelem stavby a spokojenosti investora i uživatelů stavby.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!