To si děláš legraci?, hnal mladíka z herny | E15.cz

To si děláš legraci?, hnal mladíka z herny

Rodiče nezletilých dětí v Karlových Varech mají o starost méně. Možnost, že jejich potomek zahoří už ve studentském věku láskou k hazardu a výherním automatům, je totiž malá.

„To si snad ze mě děláš legraci, ne!?“ hnala patnáctiletého figuranta Sedmičky obsluha v herně v objektu Tržnice. Chlapec se zeptal, jestli mu rozmění stokorunu, aby si mohl zahrát. Nezletilý figurant Sedmičky nakonec neuspěl v deseti z jedenácti testovaných heren.
Provozovatelé heren si věk mladých hostů přísně hlídají. Štamgasty znají a nové mladé tváře okamžitě prověřují. Nestojí o žádné problémy. Několikrát ročně je totiž překvapí kontroly. „Dosud poslední jsme provedli nedávno. Při kontrole nebyla shledána žádná porušení,“ řekl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.
Karlovarští zastupitelé před dvěma měsíci výrazně snížili počet heren na území města. Ze sto devíti na třicet devět. Před prázdninami ale dodatečně povolili další dvě místa určená k provozování výherních hracích přístrojů. Těch je nyní celkem jedenačtyřicet.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!