Tradiční příprava „S“, Dukla na Vltavu | E15.cz

Tradiční příprava „S“, Dukla na Vltavu

Fotbalistům začíná trénink před novou sezonou. Slavia a Sparta pojedou do Rakouska, Dukla začne na vodě.

Fotbalové týmy se začínají připravovat na příští ligový ročník. Ve čtvrek se sešli slávisti, v pátek sparťani.

„Kratší dovolená mi vůbec nevadí,“ uvádí na klubovém webu útočník vršovického mužstva Tomáš Pekhart, kterému se minulá sezona protáhla kvůli reprezentačním povinnostem.

Posilou mistra ligy je Stanislav Vlček, jenž Slavii předloni pomohl do Ligy mistrů, čtyři měsíce poté odešel do Anderlechtu Brusel, teď se vrátil.

Slávisti mají podobný program jako každé léto. Čeká je nabírání kondice v Krkonoších, turnaj v Čelákovicích nebo herní soustředění v Rakousku.

Sparťani jedou dokonce na stejná místa jako loni – do Františkových Lázní a rakouského Bad Kleinkirchheimu.

Na Letné byl během pauzy vcelku klid. Mimořádné volno prožil například obránce Roman Hubník, jenž debutoval v reprezentačním A-týmu, oslavil své pětadvacáté narozeniny, stal se strýcem a nakonec se oženil.

Hráče druholigové Dukly čeká výjimečný úvod přípravy. V pondělí 22. června vyrazí sjíždět Vltavu. „Díky tomu se do áčka lépe zabudují mladí hráči,“ míní trenér Günter Bittengel.

Ligový ročník 2009/2010 začne v sobotu 25. července. V následujícím týdnu čeká pražská „S“ třetí předkolo Ligy mistrů. Druhá nejvyšší česká soutěž pak odstartuje první víkend v srpnu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!