Třetí čtvrtina základní části? Nic moc | E15.cz

Třetí čtvrtina základní části? Nic moc

Michal Miškovský

Duelem se Slavií završili hokejisté BK Mladá Boleslav třetí čtvrtinu základní části.

Do nedělního domácího utkání se Slavií vstupovali boleslavští hokejisté s nožem na krku. Další ztráta bodů už totiž byla nepřípustná. Do té doby nasbírali ve třetí čtvrtině jen deset bodů. Jediným východiskem, jak vylepšit dojem, byla výhra. To se svěřencům Vladimíra Čermáka povedlo. Loňského vicemistra porazili 5:1.

Dlouhé čekání

„Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Potřebovali jsme nutně tři body, abychom mohli bojovat o předkolo. Dva body nebo jeden, to je doma málo,“ řekl kapitán BK Mladá Boleslav Richard Král. A rozhodně nemluví do větru. Vždyť podobný scénář měly čtyři předcházející domácí zápasy. Boleslavští hokejisté pokaždé posbírali „drobné“. Tři body se jim vyhýbaly od 29. listopadu, tedy devět zápasů.
Celková bilance v třetí čtvrtině není dobrá, třináct bodů je v porovnání s předcházejícími devatenácti slabým odvarem. „Je to málo, hráli jsme stereotypně. Chyběl nám tah na bránu, nátlakový hokej, a to se podepsalo na výsledcích,“ podotkl asistent hlavního kouče Vladimíra Čermáka Jiří Šejba.
„Žádný mančaft se v sezoně nevyhne útlumu. Až do 35. kola se nám nestalo, že bychom prohráli více než dvakrát za sebou. Teď to na nás trochu padlo,“ přidal svůj pohled Král. Zatím je nejproduktivnějším hráčem týmu s dvaatřiceti kanadskými body.

Závěr bude dramatický

Boleslavští hokejisté se i přes horší třetí pasáž základní části drží ve hře o předkolo play-off. „Myslíme na desátou příčku, musíme si dávat pozor i na odstup od posledního,“ uvedl Král. Situace v tabulce slibuje dramatický závěr základní části hokejové extraligy. Sedmý Liberec si drží od nepostupového 11. místa čtyřbodový odskok. O další tři zbylé vstupenky do předkola play-off se přetahuje pět týmů, které mezi sebou dělí pouhé dva body.

Autor: Michal Miškovský