Trh nabízí prostor pro kvalitní projekty | E15.cz

Trh nabízí prostor pro kvalitní projekty

Podle informací Českého statistického úřadu poklesl v červenci počet zahájených bytů meziročně o 41,2 procenta a dosáhl hodnoty 2441 bytů. Tyto informace naznačují, že developerům a stavebním firmám nastaly krušné časy a po velkém stavebním boomu nová výstavba výrazně ustává.

Martin Tichý, ředitel společnosti M&K Development, je však přesvědčen, že informace o výrazném poklesu bytové výstavby neznamenají, že by u nás podmínky pro nové developerské projekty byly zas až tak nepříznivé. „Je ovšem potřeba přicházet s projekty životaschopnými, které nabízejí něco více než pouze střechu nad hlavou,“ komentuje situaci Tichý.

#####Důraz na kvalitu života

„Jsem přesvědčen, že prostor pro novou bytovou výstavbu především v Praze a okolí je stále dostatečný, a to i proto, že investice do rodinného domu v této lokalitě je výrazně dražší než investice do kvalitního nového bytu,“ uvádí Tichý a dodává: „V rámci nových projektů je ovšem potřeba zohlednit právě ony požadavky na kvalitu života, za něž nelze považovat pouze krásný interiér, ale také kvalitní zázemí, upravené okolí, dopravní dostupnost, občanskou vybavenost a v neposlední řadě také blízkost přírody.“

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!