Trh s realitami se stále nedaří oživit, přeje tak kupujícím | E15.cz

Trh s realitami se stále nedaří oživit, přeje tak kupujícím

Realitní trh je stále v útlumu, i když pracovníci realitních kanceláří tvrdí, že se prodeje oživují a ceny jdou pomalu, ale jistě nahoru. Přání je v tomto případě otcem myšlenky. Ceny nemovitostí stále klesají, a to především u starších bytů a domů. Developerské společnosti se snaží držet ceny, aby nevyvolaly řetězovou reakci poklesu cen. Vyplývá to z průzkumu aukčího portálu Amareta.cz.

„Ceny nemovitostí stále klesají. Pro jejich majitele a realitní kanceláře to samozřejmě není úplně nejlepší situace, snaží se tedy trh oživit zprávami o tom, že se situace lepší,“ vysvětluje Aleš Flígr z aukčního portálu Amareta.cz a dodává: „Uměle se zájem nevyvolá, ten musí přijít sám. Doba tak nahrává především těm, kteří hodlají nemovitost koupit, ať už pro vlastní účely nebo jako investici.“
Protože jsou prodávající tlačeni s cenou dolů, snaží se ušetřit na externích nákladech, kterými mohou být provize realitním kancelářím.

„Z toho pak vyplývá velká atraktivita portálů jako je třeba Bezrealitky.cz anebo naše Amareta.cz, kde se nemovitosti prodávají napřímo. Při vynechání služeb realitní kanceláře prodávající může ušetřit několik desítek až stovek tisíc korun. Ty pak může použít třeba jako slevu pro kupujícího,“ říká Flígr. „Náš portál Amareta.cz navíc ještě umožňuje, aby prodávající zjistil skutečnou cenu nemovitosti na trhu.“
Aukční portál Amareta.cz nabízí nákup, prodej a pronájem nemovitostí prostřednictvím aukcí, bez zprostředkování realitní kanceláří. Kromě toho nabízí i klasickou realitní inzerci.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!