Trh, svařák a koledy v kostele. To je advent v Nicově | E15.cz

Trh, svařák a koledy v kostele. To je advent v Nicově

Dva benefiční koncerty, přes sto dvacet tisíc korun a stovky nadšených posluchačů. To je výsledek aktivity Jany Hákové a jejích přátel.

Společnými silami se pustili do záchrany poutního chrámu Narození Panny Marie v Nicově u Plánice. O adventu chystají další akci. „Na sobotu 18. prosince chystáme už třetí benefiční koncert. Tentokrát jsme ho ale rozšířili o adventní trh s občerstvením a za doprovodu koled,“ říká Háková.

Už od tří hodin odpoledne se sejdou zájemci pod ozdobeným vánočním stromem před nicovským kostelem. Připraven bude adventní trh s vánočním občerstvením a mrazivým povětřím se ponesou tóny staročeských koled. O hodinu později se pak pod kruhovou kopulí tohoto chrámu rozezní pásmo českých a evropských koled zpívaných společně při svíčkách.

A chybět nebude ani hudební symbol českých Vánoc – Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Účinkovat bude více než čtyřicetičlenný pěvecký sbor složený z pražských studentů několika škol spolu s orchestrem a sólisty. „Věřím, že i tentokrát se sejde hodně posluchačů a příznivců kostela. Vždyť během dvou předchozích benefičních koncertů se podařilo vybrat přes sto dvacet tisíc korun a já si všech dárců velmi vážím,“ říká Háková.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!