Třineckou syrovost v Semilassu vystřídá slovenská krása | E15.cz

Třineckou syrovost v Semilassu vystřídá slovenská krása

Zpěvačka Jana Kirschner a písničkář Tomáš Klus v pátek 26. listopadu vystoupí v Semilassu.

Tomáš Klus získal před osmi lety zlatou medaili v moderním pětiboji družstev na dorosteneckém mistrovství Evropy a Jana Kirschner se v sedmnácti letech zablýskla pátým místem ve slovenské miss.

Svaly i krása sice zůstaly, oba dnes ale žijí především hudbou. Mladý písničkář s kytarou spojí v pátek 26. října síly s půvabnou ženou s „kouzelnými mašinkami“ v Semilassu. Koncert začíná v půl osmé večer.

Kirschner představí písně ze své poslední desky Krajina rovina, ale i ty z pěti předchozích desek. Osvěží je novým aranžmá. Jako první v pátek vystoupí Klus. „Tomáš hraje své jednoduché silné písničky, což hezky kontrastuje s naší skupinou a elektronickými efekty,“ uvedla dvaatřicetiletá zpěvačka.

Kirschner bude krom svého hlasu krotit elektroniku, tedy několik přístrojů vyluzujících elektronické efekty a zvuky. Těmi je její letošní novinka vkusně protkána. Kirschner ve textech provází krajinou své duše a na rovinu líčí, co cítí. „Ty a já jsme jako slova písně, někdy se cítíme trochu těsně,“ zpívá v úvodní písni.

Kapela i bříško

Trojnásobná slovenská zlatá slavice si na koncert kromě pátého měsíce těhotenství přiveze partu instrumentalistů. Vedle tradičních nástrojů se návštěvníci mohou těšit na ukulele, akordeon, kalimbu, brumli a jiné nástroje.

Tomáš Klus svůj um předvede pouze v doprovodu kytar. Čtyřiadvacetiletý písničkář Klus letos vydal druhé řadové album nazvané Hlavní uzávěr splínu. Posun oproti prvotině hudební kritici přirovnávají ke kroku sedmimílových bot. „Moje deska je syrovější než ta předchozí a tentokrát jsem s ní zcela spokojený. Zní tak, jak jsem si přál,“ popsal Klus. Student pražské Divadelní akademie múzických umění Klus pochází z Třince a nezapře ani nezapírá inspiraci v hudbě Karla Kryla.

Oba interprety přivedl na jedno pódium Martin Červinka ze společnosti Sony, který objevil Kluse a zná se s Slovenčinými muzikanty. Dvojice v Česku vystoupí celkem devětkrát.

Lístky za 350 korun nabízí pokladna Semilassa, Brněnského kulturního centra v Běhounské ulici, obchod Indies v Poštovské ulici, Wolf Music v Dvořákově ulici nebo Dům pánů z Lipé.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!