Tržby Facebooku táhla reklama z mobilů a tabletů. Zisk firmy vzrostl devětkrát | E15.cz

Tržby Facebooku táhla reklama z mobilů a tabletů. Zisk firmy vzrostl devětkrát

Tržby Facebooku táhla reklama z mobilů a tabletů. Zisk firmy vzrostl devětkrát
Jedna z poboček Facebooku v Palo Altu
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Kristina Alexanderson

ČTK

Největší internetová sociální síť Facebook zvýšila v posledním loňském čtvrtletí své tržby meziročně o 63 procent a vykázala čistý zisk 523 milionů dolarů (přes deset miliard korun). To je téměř devětkrát více než ve stejném období předminulého roku. Aktuálně zveřejněné výsledky mírně předčily očekávání analytiků.

Tržby společnosti se již více než z poloviny skládají z příjmů z reklam na aplikacích pro mobilní telefony a tablety, na jejichž rozvoj se firma v minulém roce zaměřila. Na celkových tržbách 2,59 miliardy dolarů měla tato reklama podíl 53 procent, zatímco ve třetím čtvrtletí to bylo 49 procent.

Analytici očekávali tržby na úrovni 2,33 miliard. Ve stejném období o rok dříve Facebook utržil 1,59 miliardy. Jeho čistý zisk vzrostl na 523 milionů v meziročním srovnání ze 64 milionů, ve třetím čtvrtletí loňska činil 425 milionů dolarů.

Společnost zároveň oznámila, že její sociální síť používá každý měsíc 1,23 miliardy lidí, z nichž 945 milionů se přihlašuje z mobilního telefonu či tabletu.

Akcie firmy po zveřejnění výsledků vzrostly o sedm procent na 57 dolarů a 36 centů.

Vývoj akcií Facebooku za poslední rok:

Akcie FacebookuAkcie FacebookuAutor: Yahoo Finance
Zdroj: Yahoo Finance

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!