Tvrďák i manekýn v tygří kabině | E15.cz

Tvrďák i manekýn v tygří kabině

Jak vypadá kabina hokejistů Bílých Tygrů? Kdo je tvrďák a kdo manekýn? Jednotlivé členy týmu popisuje mluvčí klubu Jan Rachota.

Všichni je znají v dresu, helmě a s hokejkou v ruce na ledě. Fanoušci vědí, kdo má nejlepší střelu, kdo umí efektní kličky a kdo je zase neomylným „zabijákem“ přes nájezdy.
Mluvčí libereckého hokejového klubu Jan Rachota ale představil kabinu a její jednotlivé členy tak, jak je zná málokdo. Jsou to charakteristiky, které často zůstávají uvnitř kabiny.
Mezi Bílými Tygry jsou různé typy hráčů. V jedné věci jsou ale podle všeho všichni stejní. Rádi se sázejí. Různé sázky o cokoliv padají v kabině každou chvíli. „Pořád chtějí soupeřit mezi sebou,“ říká Jan Rachota, mluvčí Bílých Tygrů.

1. Největší tvrďák

Ten, kdo neuhne před žádnou ranou a všechno hraje pěkně od podlahy. Tak tahle charakteristika mezi Bílými Tygry sedí nejvíce na obránce Jana Výtiska. „Má posunutý práh bolesti, pořád padá do střel a přitom každý zápas vždycky dohraje,“ tvrdí Rachota.

2. Největší vtipálek

Na srandičky jsou v liberecké kabině hned dva machři. Tím prvním je technický vedoucí týmu Tomáš Krupka, výborně mu ale sekunduje obránce Jan Holub. „To oni připravují pastičky, jako je svazování bruslí nebo nařezávání tkaniček. V kabině také vylepují nejrůznější letáky a plakáty,“ tvrdí mluvčí klubu.

3. Největší nervák

Kdo všechno řeší spontánně a chladnou hlavu má jen výjimečně? Na tohle je v kabině Tygrů specialistou další obránce, Lukáš Derner. „Ten se dokáže vytočit pro sebemenší maličkost, rozčílí ho hodně věcí,“ popisuje Jan Rachota.

4. Největší kliďas

Opak nerváka, „flegmouš týmu“. Mezi Tygry jím je hráč, který do Liberce přišel před touto sezonou – útočník Tomáš Vak z Českých Budějovic. Nic ho nerozhodí, z klidu ho jen tak něco nevyvede. Podle Jana Rachoty si velmi rychle získal nálepku flegmatika týmu.

5. Největší gambler

Kdo na cestách k zápasům nebo na soustředěních pořád něco hraje nebo se nejčastěji sází? „Vůbec nevím, koho bych do téhle kategorie vypíchnul, protože sázení je v kabině Bílých Tygrů doslova týmovým sportem. Sázejí se všichni a pořád. Stále chtějí soupeřit mezi sebou,“ dodává mluvčí klubu.

6. Největší manekýn

Kdyby se někdo chtěl řídit nejnovějšími módními trendy, rozhodně neudělá chybu, když se bude oblékat jako obránce Martin Čakajík. Ten je tím už dlouhodobě vyhlášený. „Podezříváme ho, že si bere hřeben dokonce i na led,“ sděluje spekulaci, o které se mluví v kabině, mluvčí Rachota. Týmovým „manekýnem“ býval také gólman Milan Hnilička a rozhodně k nim patří i forvard Petr Nedvěd. Ten se podle Rachoty pokaždé velmi pečlivě připravuje třeba na týmové focení.

7. Největší závodník

Kdo má zálibu v rychlých autech? Tak v téhle kategorii vyniká opět Petr Nedvěd. Ostatně s jeho červeným ferrari, které v létě občas stává u Tipsport Areny, když ho liberecký kapitán přiveze ukázat, se prostě nedá soupeřit.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!