Two Voices půjdou krást | E15.cz

Two Voices půjdou krást

Otextovanou klasiku představí pěvecké duo v Kosmonosích v Zrcadlovém sále.

Dvě ženy těsně před čtyřicítkou, většinou ve velké večerní róbě, k tomu kytara, humor a hlavně dva hlasy. To jsou Two Voices.
Vystupují spolu již tři roky, byť obě svou kariéru směřovaly původně trochu jinam. Operní talent Edita Adlerová se například už v devatenácti letech na prknech Divadla J. K. Tyla v Plzni stala nejmladší českou Carmen. Od té doby se s ohnivou Španělkou potkává často, s pořadem spojujícím zpěv a tanec Carmen a flamenco před rokem navštívila i Mladou Boleslav.
Ve městě samostatně vystupovala také Jana Rychterová. Ta díky zaměstnání učitelky začala skládat písničky pro děti a dodnes je baví s několika různými pořady. K tomu zpívá pro dospělé šansony.

Poprvé poblíž Boleslavi

V červnu 2007 začaly vystupovat spolu. V Mladé Boleslavi hrály pouze na firemních akcích, 18. listopadu se představí poprvé v přibližně hodinu a půl dlouhém koncertu na kosmonoském zámku.
„Vokální duo Two Voices skýtá jedno z nejneobvyklejších a nejzajímavějších spojení na naší hudební scéně,“ míní Ludmila Gavurová ze společnosti Kultura města, která koncert organizuje. Netradičně totiž mísí vážnou hudbu s popem a šansonem. Tím zaujaly i v talentové show na televizní stanici Nova.
„Oslovili nás. Chtěli, aby pořady byly kvalitní, účast proto nabídli dosud nepříliš známým profesionálům,“ vzpomíná Edita Adlerová. Dlouho se údajně s Janou Rychterovou nerozmýšlely.

V soutěži uspěly

Postoupily do užšího výběru i do semifinále. V neděli 14. listopadu skončily těsně před takzvaným superfinálem.
Porota je však chválila. „Jsem příjemně překvapený,“ řekl jim například v hodnocení Pavol Habera. Adela Banášová zase přiznala, že měla při jejich podání písně Frozen od Madonny husí kůži.
Už před přenosem braly účast jako plus, ať už dopadne jakkoliv.
„Spousta lidí nám píše, že se díky soutěži o nás dozvěděli,“ vypráví Adlerová. A to si také dvojice nedávno určila jako nejdůležitější cíl Two Voices. Zpěvačky chtějí, aby je lidé znali natolik dobře, že budou přesně vědět, na jaký koncert jdou.
„Nejhorší je vysvětlit, o co v našem případě jde,“ říká s úsměvem Edita Adlerová.
Otextovávají totiž známé skladby vážné hudby. Z Chačaturjanova Šavlového tance se stalo Jdem krást, z Beethovenovy Osudové Betonu káď, Straussovým valčíkem Na krásném modrém Dunaji doporučí recept na pečenou panenku s bešamelem. Svými hlasy a tóny kytary ovšem zvládnou pojmout hru celého orchestru, pro nějž autoři díla napsali. Zpívají také lidové, sefardské písně, autorský šanson, nebojí se ani zvážnění.

Předvedou i novinky

Two Voices, které mají stálou scénu v Semaforu, již vydaly dvě alba. Nyní chystají třetí. Diváci si tak na boleslavském koncertě poslechnou celou řadu novinek.
Vystoupení začíná čtvrt hodiny po sedmé večer. Ten, kdo nemá abonentku na koncerty Kruhu přátel hudby, za něj zaplatí sto osmdesát korun, studenti sedmdesát.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!