Týden FM letos slaví jubilejní ročník | E15.cz

Týden FM letos slaví jubilejní ročník

Již podesáté se letos sejdou čeští odborníci na facility management se svými kolegy ze zahraničí v rámci nejprestižnější akce českého facility managementu – Týdne FM 2010. Ten se letos koná na počátku listopadu, konkrétně ve dnech 8. až 12. listopadu.

Prodloužení akce na pět dnů není jedinou novinkou. Centrum akce zůstává stejné, je jím opět karlínský hotel Olympik Artemis. Týden FM se každoročně pyšní označením mezinárodní akce. Nikdy nechybí zastoupení zejména ze sousedního Slovenska. Nicméně letos bude účast ze zahraničí přímo prvotřídní. Pořadatelé zajistili pro celou dobu trvání letošního ročníku účast zástupce vedení světové asociace facility managementu IFMA Thomase Mitchella Jr. Ten funkci předsedy představenstva IFMA vykonával v období od července 2009 do konce roku 2010.

Od roku 2008 penzionovaný podplukovník vojenského letectva USA vedl a řídil 20 let programy rozvoje, akvizice, udržení a ochrany příslušenství armádních zařízení po celých USA, Evropě, Asii a Středním východu. Jako člen managementu poradenské firmy Booz Allen Hamilton pracoval s manažery, poradci a zákazníky na vývoji vizí, strategií a řešení, jež formují, zlepšují, optimalizují zastavěné okolní prostředí.

#####Doprovodný program bude letos mimořádně bohatý

Nedílnou součástí celého programu Týdne FM 2010 bude jako každoročně úvodní exkurze do objektu zajímavého z oborového hlediska, tedy z hlediska praktické aplikace facility managementu. V letošním roce se exkurze uskuteční opět v pondělí 8. listopadu, a to v nově vybudovaných prostorách odbavovacích hal a zázemí hlavního nádraží v Praze. Druhý den bude věnován přednáškám, jeho vrcholem a koneckonců i vrcholem celého Týdne FM bude slavnostní vyhlášení FM Awards v Autoklubu České republiky.

Cílem této soutěže je podpořit nejlepší řešení a seznámit nejširší odbornou veřejnost s významnými projekty a osobnostmi v oboru facility managementu. Soutěž se vypisuje v kategoriích projekt roku a osobnost roku. Samostatnou kategorii tvoří hodnocení studentských prací na téma facility management. Třetí den se tradičně bude konat workshop, v letošním roce opět pod vedením firmy Alstanet na téma: Optimalizace podnikových procesů. Následně se třetí den v rámci doprovodných akcí Týdne FM 2010 uskuteční v hotelu Olympik Artemis další workshop o přínosech EU standardů EN 15221 ve spolupráci s FM Institute.

#####Hrát se bude také golf, hovořit o softwaru pro FM

Program třetího dne zakončí Golfový turnaj IFMA CZ pod záštitou AB Facility Čtvrtý den proběhne v rámci doprovodných akcí Týdne FM 2010 konference ISS Facility Services na téma: Integrované facility služby v praxi. Pátý den se bude konat odborná konference organizovaná opět společností Alstanet na téma: Nový rozměr softwaru pro facility management.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!