U Neziderského jezera se otevřel termální komplex | E15.cz

U Neziderského jezera se otevřel termální komplex

Přesně v den svátku svatého Martina se v rakouské rekreační oblasti Seewinkel ve spolkové zemi Burgenland otevřel první „Lodge“ komplex ve střední Evropě: St. Martins Therme & Lodge.

Tímto projektem dostává region zapsaný do Seznamu světového dědictví UNESCO také exkluzivní termální lázně včetně útočiště pro odpočinek a relaxaci. Mezinárodní společnost VAMED, která je vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti zdravotní péče, vybudovala komplexní nabídku pro zdraví a relaxaci, pouhých 60 minut jízdy autem z Vídně, Bratislavy a Györu. Oblast Seewinkel se tak stává cílem dovolených a výletů pro každé roční období. St. Martins Therme & Lodge je umístěno přímo na břehu rozlehlého jezera. Tam, kde se střetávají výběžky Alp a panonské stepi, vznikla mezi solnými jezery a známým Neziderským jezerem obzvlášť nedotčená oblast, kterou tvoří stepní krajina, rákosiny, dubové lesy, vinice a pastviny.

#####V hlavní roli nedotčená příroda

„Kombinace termálních lázní, Lodge a jedinečné okolní přírody se nedá kopírovat. Základ pro takovéto útočiště – horký termální pramen přímo u jezera na okraji prvního národního parku Rakouska a v oblasti patřící do EU lokalit označených jako Natura 2000, uprostřed světového dědictví UNESCO - se nedá nikde jinde najít. Příroda tu hraje hlavní roli,“ říká ředitel komplexu St. Martins Therme & Lodge Klaus M. Hofmann. V lobby komplexu a na terasách u jezera hřeje hosty oheň, zatímco v restauraci Gourmet servírují regionální kulinářské speciality podle ročního období a ve vinném baru je možné ochutnat až 60 druhů různých vín pocházejících ze zdejšího vinařského regionu.

#####Přírodní materiály tvoří základ interiéru

Renomovaná mezinárodní architektonická kancelář Holzbauer und Partner pracovala také v interiérech komplexu s přírodními elementy z místního prostředí, jakými jsou rákosí, dřevo, štěrk, písek a voda z jezera. To se projevuje v celkovém vzhledu stavby i v interiéru apartmánů. V klasických termálních lázních čeká na návštěvníky, dobrodruhy,

příznivce outdooru a hobby ornitology wellness a termální vodní svět a také pět různých saun a parních lázní. Rovněž zde určil okolní ráz přírody a krajiny výběr: parní lázně se stepním kořením nebo solnou trávou, rákosová a oblázková sauna a jedinečná panonská sauna. Nabídku termálních lázní doplňuje vlastní privátní pláž u jezera.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!