Uklidili hřiště. Sparta nepřijela | E15.cz

Uklidili hřiště. Sparta nepřijela

Michal Miškovský

Prvoligoví fotbalisté Mladé Boleslavi měli sehrát uplynulý víkend první přípravné utkání. Sparta B ale odřekla zápas tři a půl hodiny před výkopem.

Boleslavské hráče pod vedením staronového trenéra Karla Stannera potkala první nepříjemnost. Sobotní duel se Spartou B se totiž nekonal. Pražané kvůli sněhové kalamitě odmítli do Mladé Boleslavi přijet. „Trochu nás to mrzí. Museli jsme zvolit náhradní program,“ řekl kouč Karel Stanner, který svým svěřencům naordinoval zápas mezi sebou a běhání. Trenér FK Mladá Boleslav považuje přístup letenského klubu za nestandardní. „Soupeř nás v podstatě vypekl. Hřiště jsme odklízeli už od šesté hodiny ráno,“ podotkl Stanner.

Přibalili i běžky

Utkání se mělo hrát dopoledne od jedenácti hodin a Středočeši se dozvěděli o záměru Sparty až tři a půl hodiny před výkopem. „Sportovní ředitel mě o tom informoval v půl osmé ráno,“ uvedl Stanner. Sobotní plán tak splnili fotbalisté alespoň napůl. Odpoledne odcestovali na kondiční soustředění do Harrachova. „Tým absolvuje běhání v terénu nebo výběhy do kopců. Zkrátka to, co se na takových akcích dělá,“ má jasno Stanner. „Ale vzali jsme si na zpestření i běžky,“ uvedl trenér. Pro boleslavské hráče je však zimní dril v této podobě novinkou. V uplynulých letech totiž vždy absolvovali kondiční soustředění v lokalitách, jako je Nymburk a Břeclav. Do hor odcestovalo dvaadvacet hráčů včetně gólmanů. Nikdo se nepotýká se zdravotními problémy, ale obránce Petr Mach a záložník Jaroslav Dittrich se vrátili do pražských Bohemians Praha, kde oba hostovali už v podzimní části Gambrinus ligy. Z Harrachova se tým vrací v pátek 15. ledna a první herní prověrku by měl obstarat duel s druholigovým Mostem o den později.

Autor: Michal Miškovský
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!