Ulici 28. října částečně uzavřou | E15.cz

Ulici 28. října částečně uzavřou

Řidiče, kteří projíždějí často Švermovem, čeká na jaře nepříjemné překvapení. Hlavní tah silničáři totiž opět rozkopou.

Značná část ulice 28. října byla koncem loňského roku téměř tři měsíce uzavřená a doprava od Kladna byla komplikovaně odkloněna do Motyčína a Hnidous. To se, byť ne v takovém rozsahu, bude opakovat.
Může za to nekvalitní povrch silnice v ulici 28. října v části od Výkupny až po Havlíčkovo náměstí. Ten nechala položit společnost OHL ŽS loni v prosinci hned poté, co dodělala první etapu švermovské kanalizace. Asfalt je na mnoha místech zvlněný a popraskaný.

Uzavírky kvůli kanálům

Společnost i město chtěly dodržet termín zprovoznění hlavního tahu Švermovem. Tím bylo datum desátého prosince. Radnice ten den provoz v ulici 28. října obnovila, přestože se do podloží díky dešťům dostala voda. Ta pak v mrazech asfalt zvedla. Na silnici rovněž stále chybí vymezovací čáry a řidiči jen odhadují, kde který jízdní pruh končí.
„Stavbu dosud město od společnosti nepřevzalo. Kromě zvlněného povrchu jsou špatně posazené i některé poklopy kanálů,“ uvedla Libuše Boušková z odboru investic města.
„Uznáváme, že asi tři poklopy budeme usazovat znovu. Také počítáme s částečnou opravou povrchu silnice, pokud ho v teplých jarních dnech sama příroda nesrovná. Už bychom ale ulici v těch místech znovu celou neuzavírali. Pracovali bychom lokálně a dopravu budou řídit semafory,“ řekl zástupce společnosti OHL ŽS Jan Bosák.
Stavba, jejíž náklady mají přesáhnout půl miliardy korun, se tak možná o pár milionů prodraží. „V rámci rozpočtu jsme udělali co možná nejkvalitněj- ší podloží. Pokud bychom měli jít s jeho kvalitou ještě výš, stavba by se protáhla přes zimu, ulice by byla stále zavřená a náklady na stavbu by stouply dvojnásobně. Zřejmě by musel další peníze přidat kraj, jemuž silnice patří,“ dodal Bosák.
„Kanalizace je záležitost města a investor se zavázal dát silnici do původního stavu,“ informoval Jan Vtípil z tiskového oddělení Středočeského kraje.
Jen co Švermovští překonají jarní trable se zdržením provozu na hlavním tahu, čeká je v horní části ulice 28. října opět uzavírka dlouhodobá. Práce na kanalizaci tam začnou počátkem letošního léta.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!