UniCredit zvažuje prodej paláců v Praze | E15.cz

UniCredit zvažuje prodej paláců v Praze

Čtvrtá největší tuzemská banka, UniCredit Bank, zvažuje prodej tří lukrativních budov v centru Prahy. Potvrdil to šéf banky Jiří Kunert.

,,V centru Prahy vlastníme tři budovy, a to v Revoluční ulici, na Náměstí Republiky a v ulici Na Příkopě.

Zadali jsme studii, která by nám měla dát návrh, zda má smysl tyto budovy prodat a nastěhovat se do nějaké jedné nemovitosti,“ uvedl Kunert. V případě prodeje by cena mohla přesáhnout miliardu korun. Studii, kterou realizuje poradenská firma DTZ, banka zadala loni v říjnu, v únoru má být hotov návrh. Do té doby nechce DTZ podávat bližší informace. Pokud banka na prodej budov přistoupí, bude hledat jediný objekt pro celou finanční skupinu. ,,Víme samozřejmě, že zaprvé v současné době není jednoduché budovy prodávat, zadruhé nalézt budovu, kde bychom chtěli soustředit celou skupinu, bude náročné - musí být velká, nebude v centru města, ale spíše v širším středu,“ uvedl Kunert. Zároveň potvrdil, že banka zvažuje i prodej architektonicky cenného paláce bývalé Živnobanky v ulici Na Příkopě. ,,Komu to prodat bude samozřejmě velice složité. Hotel tam udělat nelze, muzeum by na to nemělo prostředky. Je to památkově chráněná budova. Možná si budovu Na Příkopě necháme,“ připustil.

#####Obchod může být úspěšný

Objekty v Revoluční a na Náměstí Republiky jsou podle šéfa UniCredit Jiřího Kunerta lépe prodejné, protože jde o standardní kancelářské budovy. ,,Do budoucna bychom chtěli do pronájmu. Toto vše dáme dohromady a uvidíme,“ dodal. Podle ředitelky české pobočky realitní společnosti Knight Frank Zdeňky Klapalové může být prodej atraktivních nemovitostí v centru Prahy a přestěhování do nového sídla úspěšnou transakcí. ,,V případě ČSOB se to vyplatilo. Předpokládám, že při dobrém výpočtu by mohl být výhodný i tento obchod,“ míní Klapalová. Za metr čtvereční v samotném centru české metropole by prodávající mohl získat přibližně 50 tisíc korun, cena celé budovy by se při tomto výpočtu mohla pohybovat zhruba kolem půl miliardy korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!