Unikátní projekt vznikne v Lysé nad Labem | E15.cz

Unikátní projekt vznikne v Lysé nad Labem

Novou čtvrť se v Lysé nad Labem, severovýchodně od Prahy, rozhodla postavit společnost MS development. Podle návrhu čtyř architektonických ateliérů vznikne nedaleko hlavního města projekt bydlení, který svým konceptem nemá v České republice obdoby.

Díky promyšlenému pojetí sousedského bydlení a služeb budou mít obyvatelé 13 bytových domů s celkem 257 byty veškerý komfort doslova na dosah ruky. Nízkoenergetický projekt Zahrada vznikne v Lysé nad Labem mezi ulicemi Jedličkova, Pivovarská a Zahradní. Na ploše dvou hektarů bude postavena nová rezidenční čtvrť čítající 13 bytových domů a objekt Pasáž s obchody, poštou, restauracemi, bazénem či ordinacemi lékařů. Domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14 tisíc metrů čtverečních s altány, vodními plochami i dětskými hřišti.

„Zahrada má všechny předpoklady, aby se stala novou čtvrtí Lysé nad Labem. Nabídne atraktivní bydlení, spoustu zeleně v areálu, rekreační a kulturní prostory i infrastrukturu služeb a obchodů. Navíc bude otevřená široké veřejnosti, protože její občanská vybavenost není určena jen rezidentům, ale všem obyvatelům Lysé i okolních měst a obcí,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development.

#####Všechny domy budou nízkoenergetické

Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia – MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí na jaře roku 2011 bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany.

Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt završí v roce 2016 Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami. „Celý projekt včetně názvů domů je inspirován přírodou a úctou k ní. Všechny bytové domy budou nízkoenergetické třídy A a maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ vysvětluje Michal Šourek a dodává: „Energeticky úsporný provoz je důležitý, ale dobrý projekt pracuje také se sociální energií. Podstatné je totiž i to, kolik životní energie dá svému okolí.“

#####Kvalitní přírodní materiály

Projekt Zahrada byl promyšlen do posledního detailu. Obyvatele nebudou rušit parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne 350 parkovacích míst. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na uschování kol. K některým bytům budou náležet terasy, jiné budou mít předzahrádky s altány zajišťujícími potřebné soukromí. Každý bytový dům bude mít klubovou místnost určenou pro hry dětí či setkávání dospělých. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého z bytů. A protože byty v Zahradě mají blízko přírodě, jsou i v interiéru použity kvalitní přírodní materiály.

Zahrada pamatuje také na seniory či rezidenty se zdravotním omezením. Lysá nad Labem leží v okrese Nymburk ve Středočeském kraji a má přes osm tisíc obyvatel. Nabízí množství kulturních i sportovních možností a kompletní občanskou vybavenost, kterou ještě rozšíří nabídka obchodů a služeb v projektu Zahrada. Rovněž okolí vybízí k výletům a cesta do hlavního města i nedalekého Nymburka je rychlá a bezproblémová jak autem, tak vlakem.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!