Úžlebeckou chloubou je tobogan | E15.cz

Úžlebeckou chloubou je tobogan

Sedmička v příštích týdnech představí místa, kde se můžete vykoupat. První je koupaliště v Úžlebci.

Travnatý areál s udržovanou vodní plochou a v Pošumaví ojedinělou atrakcí v podobě toboganu každoročně láká lidi nejen z Klatovska. Úžlebecké koupaliště je ideálním místem nejen pro odpočinek či osvěžení v parném létě, ale i pro dovolenou. Jeho součástí je totiž také autokemp.

„Chceme, aby k nám jezdilo stále víc lidí. Proto areál ve spolupráci s majitelem, černíkovským obecním úřadem, stále vylepšujeme. Letos jsme zrekonstruovali sociální zařízení, které má bezbariérový přístup,“ uvedl provozovatel Eduard Schneider. Milovníci koupání mají k dispozici skoro hektar vodní plochy s dětskou skluzavkou, toboganem i skokanským molem. Brouzdaliště má pozvolný přístup, do hlubší části betonového koupaliště se lze dostat po schodech. Voda je čistá.

„Nyní má tak patnáct stupňů Celsia,“ odhadoval František Rom ze Špičáku, který je tradičně prvním koupajícím se v úžlebeckých vodách. Oplocené úžlebecké zařízení má rozlohu přes dva hektary. Ubytovat se tu mohou návštěvníci s obytnými přívěsy i se stany. „Nabízíme čtyři čtyřlůžkové jednoduché chatky,“ dodal provozovatel. Přestože tvrdil, že hosté mohou přijít i se psy, cedule u vchodu to zakazovala. „Nesmí jen do vody,“ upřesnil. Koupaliště je sedmnáct kilometrů od Klatov.

Na desátém kilometru výpadovky na Domažlice na Vráži se odbočí vpravo a už zde je první značka upozorňující na úžlebecký areál. Po zbytek trasy je jich ještě několik, dobře zájemce zavedou do cíle. „Ideální je k nám dojet autem, autobusem je to komplikovanější,“ podotkl Schneider s tím, že areál je hojně vyhledávaný i cykloturisty. Vyhladovělí návštěvníci nemusí zoufat, mají tu skvěle zásobený stánek s občerstvením. Ti aktivnější mohou využít beachvolejbalového hřiště nebo si zahrát stolní tenis.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!