V BB Centru se staví duchovní centrum | E15.cz

V BB Centru se staví duchovní centrum

Společenské centrum se začíná stavět toto léto v BB Centru, nové městské čtvrti v Praze 4-Michli, jejíž výstavba byla zahájena v roce 1996.

Už za rok se tu tedy lidé budou moci setkávat nejen v kancelářích, sportovním zařízení či restauracích, ale také v této nové budově, jež má sloužit jako místo pro bohoslužby, semináře a mnohé další aktivity. Její dokončení se plánuje na květen roku 2009 a v září téhož roku v ní začne působit mateřská školka Elijáš. Budova o rozloze 2200 m2, pro niž jsou typické dlouhé, čisté linie, ozvláštněné skleněnými průhledy, bude mít dvě nadzemní podlaží. Má sloužit jak potřebám školky, tak i Církvi adventistů sedmého dne (CASD), která bude mít své centrum ve východní části. Zahrnuje sál přes dvě podlaží, klubovny a technické a sociální zázemí. Tato část je proskleným atriem propojena se západní částí, v níž má své zázemí správce budovy a kazatel. Do západní části je umístěna také mateřská školka Elijáš se dvěma třídami, sociálním příslušenstvím a jídelnou.

Její nedílnou součástí je i zahrada u jižního vstupu do budovy. Školka má být výjimečná především tím, že pro děti připravuje program, který je nejen zábavný, ale také výchovný, a to v duchu křesťanských hodnot. Křesťanská mateřská škola Elijáš poskytne vzdělání a výchovu zhruba čtyřicítce dětí ve věku od 3 do 6 let. Zřizovatelem je České sdružení CASD, provoz bude zahájen 1. 9. 2009.

Autorem návrhu Společenského centra je architektonická kancelář Aulík Fišer architekti, generálním dodavatelem pak společnost PSJ, a. s., investorem občanské sdružení Maranatha.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!