V Bratislavě je nadbytek některých bytů | E15.cz

V Bratislavě je nadbytek některých bytů

Více než 600 volných bytů najdou klienti ve 35 dokončených nebo v těchto týdnech dokončovaných developerských rezidenčních projektech ve slovenské metropoli. Mezi jednotlivými bratislavskými městskými částmi panují značné rozdíly, hlavním kritériem procentuální úspěšnosti prodeje je jednoznačně cena.

Zanalýzy portálu www.novebytynabyvanie. sk vyplývá, že je na trhu poměrně vysoký počet volných jednoa dvoupokojových bytů. „Při podrobnější analýze ale zjistíme, že jde o jednotky se zbytečně velkou plochou, která zvyšuje koncovou cenu a nemovitosti jsou pro některé cílové skupiny nedostupné,“ říká manažer uvedeného portálu Peter Gerek. Lednová analýza trhu ukazuje také na to, že nejvíce volných bytů v nabídce je třípokojových. Zájemci mohou vybírat z celkem 226 volných bytů. Projekt NOVÉ BYTY NA BÝVANIE soustřeďuje denně aktualizovanou nabídku zkolaudovaných, případně právě dokončovaných bytů a domů v Bratislavě i v dalších slovenských městech.

#####Chybějí dostupné byty pro mladé

#####Nejzajímavější je Nové Město

Podle nejnovějších statistik vykazuje nejlepší prodejnost bytů II. bratislavský obvod, kde jsou projekty většinou vyprodané. U těch, které jsou ještě volné, je průměrná obsazenost 94 procent. Nejzajímavějšími lokalitami pro zájemce o nové bydlení jsou Ružinov a Nové Město, kde portál NOVÉ BYTY NA BÝVANIE eviduje jen 23 volných bytů. Cenově nejdostupnější jsou Podunajské Biskupice, což se odráží i v prodejnosti bytů - aktuálně mají zkolaudované projekty z 96 procent svých kapacit. A to i přesto, že tato lokalita nepatří mezi nejatraktivnější. Naopak nejhorší prodejnost zkolaudovaných bytů na úrovni 35 procent je v I. bratislavském obvodu (Staré Město), kde si klienti mohou vybrat z celkem 74 bytů v sedmi projektech s průměrnou cenou 3915 eur (110 tisíc Kč) za m2. Nejdražší bratislavskou městskou částí je Koliba, která je charakteristická luxusním bydlením. Prodejnost se zde pohybuje kolem 56 procent, průměrná cena za m2 podlahové plochy bytu pak dosahuje částky kolem 4174 eur (117 tisíc Kč). Byty se prodávají s nadstandardním vybavením, s kuchyňskou linkou, garáží, pivnicí a s přidanou hodnotou v objektu, jako je fitness, sauna, bazén či dětské hřiště. Většinou se jedná o byty s většími podlahovými plochami. „Vzhledem k množství dokončovaných bytů očekáváme, že na přelomu jara a léta bude v Bratislavě k dispozici kolem jednoho tisíce volných bytů,“ uzavírá Peter Gerek. Analýza se opírá o průzkum mezi developery, realitními kancelářemi, vlastními zdroji a veřejně dostupnou nabídku nemovitostí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!