V Brně je hotova administrativní Zóna A | E15.cz

V Brně je hotova administrativní Zóna A

V Českém technologickém parku v Brně byla oficiálně otevřena administrativní budova BC, čímž byla dokončena výstavba Zóny A tohoto parku.

Budova BC je poslední ze tří identických, samostatných budov, umístěných mezi dříve realizovanými administrativními budovami A (Kaplanova budova) a H (Listova budova). Budovy DE a FG byly dokončeny v roce 2006.

Budova BC se liší od těchto dvou budov (DE a FG) pouze minimálně. Všechny tři budovy jsou přístupné předním a zadním hlavním vchodem v přízemí, kde se dále nachází atrium, recepce, kantýna, společenské a kancelářské prostory.

Společnost Bovis Lend Lease řídila výstavbu všech tří budov metodou Construction Management a byla tak zodpovědná za komplexní řízení procesu předrealizační a následně realizační fáze jejich výstavby.

Na řízení projektu se v průměru podílelo 7 odborníků. Stavba budovy BC začala v srpnu 2007 a nájemce se mohl nastěhovat za rekordních 9 měsíců. Podobnost s budovami DE a FG umožnila optimalizovat stavební náklady využitím některých stejných dodavatelů a současně zrealizovat lepší technická řešení. Jako Construction Manager se společnost Bovis Lend Lease, a. s., podílí na výstavbě Českého technologického parku pro svého klienta – developerskou společnost Technologický Park Brno, a. s., již od roku 1994 a od té doby zrealizovala v tomto areálu už 11 objektů, které slouží předním mezinárodním i domácím firmám pro administrativní, výzkumné či high-tech výrobní účely.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!