V bývalém přístavu budou kanceláře | E15.cz

V bývalém přístavu budou kanceláře

Položením základního kamene zahájila společnost Lighthouse Group výstavbu kancelářského centra na území bývalého holešovického přístavu. Investice do nových kanceláří bude činit 1,2 miliardy korun.

#####Nadstandardní byty na břehu řeky

První fáze projektu si již letos v září prošla kolaudací, dokončení druhé fáze nových bytů plánuje Lighthouse na druhé čtvrtletí 2010. Bytový komplex Prague Marina momentálně nabízí tři bytové domy s celkem 338 nadstandardně řešenými bytovými jednotkami o velikosti 40 až 219 m2. V rámci druhé etapy zde vyroste dalších pět bytových domů s celkem 290 byty o rozloze 35 až 350 m2.

Projekt, který vyrůstá na území bývalého holešovického přístavu, přirozeným způsobem propojuje obytné části bytových jednotek s výhledem na vodu, přičemž touto svou charakteristikou se řadí mezi unikátní projekty na území hl. města Prahy. V přízemí bytových domů se nacházejí obchodní prostory určené pro restaurace, kavárny a další služby usnadňující život jak obyvatelům, tak i návštěvníkům. Rozsáhlá zelená plocha vytvoří oddychovou zónu s dostatkem prostoru pro aktivní odpočinek. Z bývalé dělnické čtvrti se tak stává významná rezidenční lokalita, která je vyhledávána zejména pro svou jedinečnost spočívající v propojení původních památkově chráněných staveb holešovického přístavu s nejmodernější architekturou.

Díky nově vznikající rezidenční a administrativní výstavbě se Holešovice stávají znovuobjevenou pražskou čtvrtí, která je atraktivní zejména pro své těsné sousedství s centrem města. Připravovaný komplex budov Prague Marina Office Center po svém dokončení uzavře územní celek regenerace západní části holešovického přístavu.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!