V Čeladné vyrostou desítky luxusních bytů | E15.cz

V Čeladné vyrostou desítky luxusních bytů

Desítky nových bytů postaví soukromý developer v nadcházejících měsících v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Novou čtvrť Farské lúky se 120 byty tak do dvou let doplní dalších zhruba 50 luxusních bytů.

Developer rovněž připravuje pozemky pro miliardový projekt s názvem Holiday Resort Čeladná s hotelem a aquaparkem. „Ceny nových bytů v Čeladné stále rostou, zájem o bydlení je velký,“ řekl projektový manažer developerské firmy Conti Real Čeladná Jakub Bernady. „Zbouráme starou radnici a chátrající pavlačový dům z 30. let. Vznikne tam rezidence Žárovec se 49 byty, které budou dokončeny na podzim 2009,“ řekl Bernady.

Farské lúky, které tvoří sedm apartmánových domů, se na dvouhektarovém území začaly stavět letos v červnu a dokončení se plánuje na podzim příštího roku. Podle Bernadyho se růst cen bytů v Čeladné pět let nezastavil. „Začínali jsme před pěti lety na 25 tisících korunách za metr čtvereční a už tehdy bylo hodně hlasů, že je to nadčasová cena. Farské lúky prodáváme za cenu kolem 40 tisíc korun za metr čtvereční bez daně. Zájem je nad očekávání velký, ještě není hotova hrubá stavba a polovina apartmánů již zná své majitele,“ uvedl Bernady.

Hypoteční krize v USA by se podle něj neměla dotknout luxusního bydlení. „Myslíme si, že ty ceny tady porostou dále. Možná ne tak rychle, jak rostly v uplynulých pěti letech.

Plánuje se v sousedství Farských lúk na zhruba tříhektarovém území, které firma koupila od radnice. Na ploše má vyrůst hotel s apartmány a zázemím, obchody a aquapark. „Jsme ve fázi, kdy dokončujeme architektonické studie a měli bychom se pustit do stavby v roce 2010. Podmínky budeme fakticky zasmluvňovat v témže roce,“ dodal Bernady. Conti Real Čeladná investuje společně se skupinou soukromých investorů z Nizozemska.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!