V Central Parku Praha se dokončují další byty | E15.cz

V Central Parku Praha se dokončují další byty

Po několikaměsíční přestávce v budování asi nejvelkorysejšího bytového projektu v České republice, Central Parku Praha, běží práce znovu naplno. V současné době je zkolaudována první etapa projektu s celkem 180 bytovými jednotkami.

Povedlo se vyřešit problémy, kterým čelí většina současných bytových projektů, totiž obnovit financování výstavby. Central Park Praha budil pozornost veřejnosti i odborníků od prvních zmínek. Bylo to dáno samozřejmě jeho rozsáhlostí, protože bytových projektů s 520 byty není v novodobé historii ČR tak mnoho. Dalším důvodem je lokalita – pražský Žižkov, který je od centra metropole co by kamenem dohodil a možná ještě blíž. A stejně významná je exkluzivita projektu vyplývající z jeho architektonického návrhu, z dispozic každého bytu a jejich vysokých standardů. Když v roce 2005 byly zahájeny práce, nikdo netušil, že už za necelé tři roky přijdou ekonomické potíže. Obavy ve finančním a developerském sektoru byly tak silné, že partneři tohoto projektu (investor, banka a generální dodavatel) měli najednou o jeho budoucím směřování natolik rozlišné představy, že to vedlo loni na podzim až k zastavení stavby. V té době měly už první byty za sebou kolaudaci.

#####Investor koupil téměř celý projekt

Společnost CPDP B. V. jako realitní fond a developer měla o projekt zájem od začátku a v roce 2007 do něj vstoupila investičně. Zastavení projektu vedlo k rozhodnutí jej získat pokud možno celý. A tak společnost letos v únoru zvýšila svůj podíl na 99,99 procenta a investovala do něj přímo dalších 180 milionů korun. Další prostředky na dostavění objektů i na všechny související práce až po závěrečné sadové úpravy plynou z obnoveného úvěru od UniCredit Bank. Celkem je na Central Park Praha vyčleněno asi jeden a půl miliardy korun. V případě potřeby CPDP B. V. svou investici ještě zvýší. Převzetí projektu proběhlo hladce a okamžitě se znovu rozběhly veškeré práce. Od únorového převzetí projektu bylo prostavěno asi 350 milionů korun a do konce stavby zbývá prostavět ještě dalších necelých 450 milionů. Proběhlo přibližně 30 technických prohlídek bytů s klienty a dalších 50 majitelů bytů je k nim postupně zváno. V některých bytech již probíhají závěrečné práce před nastěhováním, to znamená instalace vestavěných skříní, instalace svítidel a podobně.

Smlouva mezi CP Praha a generálním dodavatelem – stavební firmou Geosan Group – zaručuje dokončení všech prací do konce letošního roku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!