V centru Kladna vyroste nový obchodně-zábavní komplex | E15.cz

V centru Kladna vyroste nový obchodně-zábavní komplex

Developerská skupina Crestyl představila na počátku dubna svůj projekt obchodního a společensko-zábavního centra Central Kladno. To po svém otevření nabídne obyvatelům a návštěvníkům Kladna nejen řadu obchodů a služeb, ale i možnost sportovního a společenského vyžití.

#####Podobné centrum v Kladně chybí

„Podle průzkumu od renomované společnosti Incoma, který jsme si nechávali zpracovat, neuspokojuje současná obchodní obslužnost potřeby místních obyvatel,“ říká generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat. „Naším cílem je poskytnout co nejširší spektrum nabízených služeb, aby bylo centrum atraktivní pro návštěvníky s nejrůznějšími zájmy a požadavky. Ti mohou očekávat vyhledávané obchody a služby i společenské a zábavní vyžití včetně fitcentra a multikina s pěti sály,“ dodává. Central Kladno vyroste v centru města v sousedství ulic Petra Bezruče a Ctiborova. Dvoupodlažní budova s podzemními garážemi bude mít na střeše komplexu vysázenou zeleň, a pro veřejnost tak zde vyroste nový park. Unikátní architektonické řešení budovy využívá na vnější fasádě motivy z historických fotografií Kladna. „Vzhledem k tomu, že stavíme v centru města, architektura je pro nás klíčová - proto tvoříme členitý objekt a například o střeše uvažujeme jako o páté fasádě, na kterou bude výhled z okolí, a musí tedy obsahovat estetické prvky včetně teras s kavárnami,“ vysvětluje Omar Koleilat.

#####Počítá se i s výsadbou nové zeleně

Projekt počítá nejen s rekultivací okolí, které bude osázeno kvalitní zelení, ale i s další výsadbou po celém Kladně. „S odborem životního prostředí jsme se shodli, že naším společným cílem je zlepšení ovzduší v celém městě. Budeme tak investovat do osázení nyní zanedbaných zelených ploch i do vzniku nových,“ doplňuje Koleilat. Architektonické ztvárnění projektu Central Kladno si vzala na starost renomovaná architektonická kancelář Chapman Taylor. Ta na trhu působí již od roku 1959 a má zkušenosti s projekty po celém světě. V České republice se zabývala například architektonickým ztvárněním multikin Cinema City.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!