V centru Ostravy vzniká nový projekt Městská brána | E15.cz

V centru Ostravy vzniká nový projekt Městská brána

Poklepáním základního kamene začala v polovině září po ukončeném záchranném archeologickém výzkumu výstavba bytového projektu Městská brána, který realizuje developerská divize společnosti Metrostav a. s. Ta si pro svůj projekt vybrala přímo centrum Ostravy u Kostelního náměstí na dohled od nábřeží řeky Ostravice.

#####Perspektivní místo pro život

Bytový dům Městská brána je klasickým příkladem atraktivního bydlení, které však není nijak okázalé, ale každopádně na první pohled zaujme netradiční architekturou. Městská brána nabídne 37 bytů a obchodní část s prostory pro obchody a služby. Dům je situován do samého středu Moravské Ostravy, pouhých 200 metrů od centrálního Masarykova náměstí. Vyniká výbornou dopravní dostupností, četnými službami v okolí a bude postaven jen pár desítek metrů od nábřeží řeky Ostravice. Všechny tyto skutečnosti jsou příslibem moderního exkluzivního bydlení v architektonicky zajímavé budově.

#####Kvalitní architektura je zárukou komfortního bydlení

Developerská divize společnosti Metrostav a. s. společně s brněnskými architekty Kuba & Pilař již ve fázi projektu vzala v úvahu urbanistické dispozice místa - projekt je příkladem novodobé městské architektury, respektující nejnovější světové trendy, snoubící se s historií města. Nepravidelný tvar pozemku inspiroval tvůrce projektu k atypickému řešení vnitřních dispozic domu. Po dokončení dům uzavře východní stranu Kostelního náměstí. „Bytový dům Městská brána je koncipován jako nadčasová elegantní stavba, která se stane nejen originální architektonickou vizitkou města Ostravy, ale i dobrou adresou lidí, kteří zde najdou nový domov,“ pokračuje Martina Huclová. Strategická poloha domu je vhodná pro lidi aktivní, kteří chtějí bydlet či podnikat ve středu města, upřednostňují kvalitu a originalitu a uznávají moderní trendy nejen v architektuře, ale i životním stylu.

#####Bydlení v městském stylu

Nový bytový dům je navržen v tzv. „městském“ stylu - tedy jako dům bez balkonů, hlubokých lodžií a velkých prosklených ploch, s výjimkou jihozápadní fasády, kde vzniknou lodžie obrácené do Kostelního náměstí. Většina z 37 bytů je situována do druhého až pátého podlaží. První nadzemní a první zvýšené podlaží budovy je vyhrazeno komerčním prostorám a technickému zázemí domu. Projekt počítá celkem se sedmi obchodními jednotkami a originální dvoupodlažní kavárnou s venkovním posezením. V okolí bytového domu vznikne i klidová zóna, tedy prostor pro relaxaci. V podzemí domu budou k dispozici parkovací stání. Velikost bytů se bude pohybovat od 64 m2 do 119 m2 v dispozicích 2+kk až 4+kk. Ukončení výstavby se očekává v prvním čtvrtletí 2010.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!