V Česku začne přibývat rekonstrukcí obchodních center | E15.cz

V Česku začne přibývat rekonstrukcí obchodních center

Výstavba nových obchodních center v České republice skomírá, investoři ale začínají přistupovat k rekonstrukcím stávajících obchodních domů. Renovace čeká například Prior v Olomouci nebo obchodní centrum Chomutovka v Chomutově.

O nejnovějších výsledcích průzkumu trhu informovala realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle. „Trend rekonstrukcí obchodních domů je nyní v plném proudu. Pokud budou rekonstrukce úspěšně dokončeny, pak mohou obchodní domy v regionálních městech do určité míry nahradit neexistující nákupní třídy,“ uvedla vedoucí maloobchodního oddělení Jones Lang LaSalle Sylvie Samadiová. Trend ale neplatí všeobecně.

Od modernizace, která má být dokončena příští rok, si vedení Kotvy slibuje upevnění pozice na trhu v době, kdy některá obchodní centra budou podle odborníků už letos kvůli stále tvrdší konkurenci bojovat o další existenci. Na českém trhu maloobchodních nemovitostí se toho loni podle Jones Lang LaSalle příliš nedělo. Například v Praze se nově otevřel jediný hypermarket, Kaufland na Vypichu. Jedním z mála obchodních center ve výstavbě je Galerie Harfa v Praze-Libni u multifunkční arény.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!