V Holešovicích je ukázkový loftový byt | E15.cz

V Holešovicích je ukázkový loftový byt

Společnost ING Real Estate v současné době finišuje s dokončením loftových bytů v areálu bývalého holešovického pivovaru. V rekonstruované historické budově pivovarské spilky otevřela v dubnu ukázkový loftový byt, do kterého si zájemci mohou přijít na vlastní oči prohlédnout netradiční a originální bydlení.

Původní budova pivovarské spilky architekty renomované kanceláře CMC architects svou podstatou přímo vybídla k originálnímu řešení. Proto se sem rozhodli zasadit atraktivní loftové byty v industriálním duchu, které nabízejí možnost vytvořit si jedinečný prostor. Loftové byty představují netradiční zajímavé bydlení, které původně vzešlo z konce 60. let minulého století z newyorských uměleckých kruhů, kdy zdejší umělci vyznávali trend ateliérového bydlení v opuštěných továrnách a skladech. „Pro mnoho lidí je dnes představa, jak takový loft vypadá, nezřetelná a nekonkrétní, známá pouze z amerických filmů. To byl také jeden z důvodů, který nás vedl k otevření ukázkového loftového bytu,“ říká tisková mluvčí ING Real Estate Renáta Kodadová.

#####Čtyři desítky bytů

Rekonstruovaný historický dům zahrnuje celkem 40 bytů, z toho 20 loftových a šest podkrovních. V jižním křídle budovy se ve druhém podlaží nachází šest loftových bytů se zachovanými původními litinovými sloupy o rozměrech 76 až 88 metrů čtverečních. Ve třetím nadzemním podlaží se v tomto křídle nalézá šest větších podkrovních bytů s přiznanými krovy a kovovými táhly o výměře 131 až 177 metrů čtverečních. V těchto bytech je vždy ve spodní části obývací prostor a sociální zázemí a na galerii je situována klidová zóna pro spaní. Druhé, západní křídlo budovy je určeno pro sedm dvoupodlažních loftových bytů s atriem a lodžií o průměrné rozloze 135 metrů čtverečních a pro sedm loftových bytů, které mají ve třetím podlaží navíc rozlehlou střešní terasu. V prvním podlaží má každý loftový byt vstupní atrium, pracovnu, velkou obývací část s kuchyňským koutem, lodžii, komoru, šatnu, koupelnu a toaletu. Galerie je přístupná točitým schodištěm a nachází se zde otevřená ložnice. U poloviny loftových bytů je součástí vstupního atria druhé točité schodiště, kterým lze vystoupit až do třetího podlaží loftového bytu na střešní zahradu o výměře zhruba 132 metrů čtverečních. Vysoké prosklené stěny, typický znak loftů, nabízí výhled podle orientace bytu buď na vnitřní nádvoří, nebo do přilehlých klidných ulic. Budova má střešní nástavbu, ve které je umístěno 14 standardních bytů v dispozicích 2+kk a 3+kk.

#####Lofty zajistí netradiční bydlení

Loftové byty prý ocení především lidé s touhou po netradičním a zajímavém bydlení. „Například umělci či lidé kreativní, kteří chtějí při zařizování svého nového domova popustit uzdu fantazii a vytvořit zcela jedinečný prostor. Mezi zájemci ovšem vidíme i manažery a podnikatele, kteří chtějí bydlet komfortně, a přitom zcela netypicky a originálně,“ dodává Renáta Kodadová. V přízemí budovy je vybudováno několik nebytových prostor určených k prodeji.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!