V hotelu jako „u maminky“ | E15.cz

V hotelu jako „u maminky“

Kvalitních hotelů přibývá - aspoň v Praze - jak říkají odborníci z agentury JLL, kteří podle výzkumů cestovního ruchu zjistili, že Praha se stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací.

V současné době zaujímá v Evropě šesté místo podle atraktivity - tedy podle návštěvnosti a obsazování ubytovacích kapacit!

V roce 2007 bylo v Praze otevřeno devět hotelů, včetně osmi 4hvězdičkových a jednoho 5hvězdičkového. Trochu se pro hoteliéry zvýšila konkurence na trhu luxusních hotelů. Letos má být v hlavním městě zprovozněno dvanáct 4- a 5hvězdičkových hotelů!

Také přibývají nároční hosté. Zajisté proto se ve světě objevují hotelové zázraky, jimž u názvu svítí sedm hvězdiček. O tom dubajském již informace do našich zemí prosákly, ale údajně takový existuje i v Evropě. To musí být komfort a pohodlíčko - prostě jako u maminky. Tolik hvězdiček však uděluje nezávislá agentura, která skutečně prověřuje, jak ten luxus a nadstandard vypadá.

Z dalších článků o hotelích zaznívá konstatování, že hosté, jak jsme již poznamenali, budou čím dál náročnější, a to bude vyžadovat bohatší a důmyslnější nabídku. Trendem jsou wellness hotely.

V Maďarsku to asi již vědí, reportáž z maďarských lázní je toho důkazem. Československo bývalo lázeňskou velmocí. Bude jí i Česká republika? Vzkřísí se české lázeňství a budou do lázní jezdit klienti jako do wellness hotelů? Přejme to lázním i sobě, tak na viděnou v lázních!

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!