V Klatovech se opálíte i na Adama | E15.cz

V Klatovech se opálíte i na Adama

Klatovské koupaliště zatím uspokojí spíš skromnější zájemce. Bez zásadních úprav trochu chátrá.

Místo, kam obyvatelé Klatov míří za koupáním, se nachází až za městem. Vozem nás k městským lázním navedou cedule, pěší si mohou cestu zkrátit zahrádkářskou kolonií. Provozovatel lázní, kterým jsou Technické služby města Klatovy, nechal všechny tři bazény napustit vodou už 1. června.

Až do začátku prázdnin je přes týden otevřeno jen odpoledne, o víkendech otevírají už v 10 hodin. Od července se otevírací doba posouvá na desátou ve všední dny a na osmou o víkendech. „Do lázní chodím v létě často, přes rok do krytého bazénu. Zaplavu si, ale děti tam moc velké vyžití nenajdou. Chybí skluzavka, tobogan, vířivka,“ říká pravidelná návštěvnice Jiřina Hájková.

V městských lázních se musí návštěvníci spokojit s trojicí bazénů: nejmenší pro děti, střední s hloubkou 160 cm a velký 200 cm, hluboký určený pouze pro plavce. Pro osvěžení jsou k dispozici sprchy. Kamenný minihrad v bazénu pro nejmenší a skluzavka ve středním bazénu jsou už několik let minulostí. Děti si tak mohou užít jen na jedné pestrobarevné skluzavce v areálu.

„Měli jsme tu i dva dřevěné domečky na hraní pro děti, ale vandalové je zničili,“ uvedl vedoucí městských lázní Karol Žák. Po areálu jsou rozmístěna dřevěná lehátka, za poplatek si zájemci mohou půjčit slunečník. Na své si v Klatovech přijdou i nudisté, pro které je vyhrazen skrytý plácek.

Sociální zařízení jsou na koupališti dvojí. Jedny jsou určeny pro plavce, druhé pro návštěvníky přilehlého autokempu. Jejich součástí jsou sprchy, navazují na ně sušárna na prádlo a kuchyňka. Do zatraktivnění lázní hodlá město vložit v následujících letech nemalé peníze. A to i do sportovišť v areálu.

Zatím je tu jen hřiště na tenis a volejbal či nohejbal a také hřiště na plážový volejbal, který v létě využívají k tréninku sportovci. Pro rychlé občerstvení si lidé mohou chodit do stánku v areálu. Pokud ale chtějí posedět na terase s nabídkou teplé kuchyně, pak musí opustit na propustku areál lázní a navštívit přilehlou restauraci s diskotékou.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!