V Krňovicích oslaví Den dřeva | E15.cz

V Krňovicích oslaví Den dřeva

Starým řemeslům spojeným s výrobou ze dřeva bude patřit sobota v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. K vidění budou i betlémy z nejrůznějších materiálů.

Vůní dřeva bude v sobotu 12. září prosycen Podorlický skanzen v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, který připravil skanzen ve spolupráci s Třebechovickým muzeem betlémů.

„Akci zahájí v deset hodin dopoledne hraná scénka herců Klicperova divadla, kteří budou dnem provázet. V areálu skanzenu si návštěvníci budou moci vyzkoušet práci se dřevem a shlédnout stará řemesla zaměřená na dřevo, například výrobu šindělů, vrtání dřevěného potrubí. Součástí programu je i první ročník setkání profesionálních i neprofesionálních tvůrců betlémů. K vidění budou ukázky řezby dláty i motorovou pilou, výroba betlémů z kukuřičného šustí, keramiky i vizovického těsta. V průběhu dne se budou konat odborné přednášky na dané téma,“ uvedl Václav Záruba z Dřevozpracujícího družstva, které skanzen provozuje.

Přístupné budou také všechny expozice skanzenu, včetně výstavy papírových modelů lidové a sakrální architektury Čech, Moravy a Slovenska. Děti si kromě toho mohou zkusit modelovat z vizovického těsta a hlíny. Vstupné je dobrovolné.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!