V lázních třetího tisíciletí | E15.cz

V lázních třetího tisíciletí

Věda a nové přístroje mění karlovarské lázeňství.

Procházky po parcích, koupele, střevní výplach, pitná kúra. Tak léčilo město založené Karlem IV. ještě před 150 lety. Galvanizace, floating, kryoterapie, parafango, magnetoterapie, laserové sprchy. Tak léčí Karlovy Vary třetího tisíciletí. „Samozřejmě zůstáváme u tradičních léčebných procedur, ale zároveň reagujeme na nové poznatky vědy,“ říká Stanislava Maulenová, léčebná ředitelka Alžbětiných lázní.
Právě Alžbětiny lázně patří k velkým zařízením, které v posledních letech přicházejí s novinkami. V roce 2006 nabídly jako první v kraji kryoterapii. O rok později vybudovaly solnou jeskyni, pak přišly lávové kameny, rázová vlna a vloni podtlakový pohybový systém VacuShape. Letos v lednu se na seznamu jejich procedur objevila indická masáž hlavy proti stresu.
„Vidíme, že lidé mají novinky rádi,“ vypozorovala Stanislava Maulenová. „Tradice je dobrá a potřebná, ale jenom ona sama už dnes nestačí.“
S tím souhlasí i generální ředitel lázeňského hotelu St. Joseph Royal Regent Jan Motlík. Také jeho hotel využívá k léčbě pacientů nejen prastarou vřídelní vodu, ale i nejmodernější přístroje.
„K dispozici máme vynikající přístroj na léčbu pohybového aparátu Therapy Master, nejmodernější laserovou sprchu a rázovou vlnu. A podle všeho jsme ve Varech jediní, kteří provádějí komplexní diagnostiku těla na přístroji In Body řady 720,“ zamýšlí se. Jednou z novinek moderní doby ve Varech je kryoterapie. Léčba organismu extrémním mrazem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!