V Mělníku chystají další etapu revitalizace města | E15.cz

V Mělníku chystají další etapu revitalizace města

Mělnická radnice připravuje revitalizaci náměstí Míru, při které se mimo jiné celé náměstí předláždí a změní jeho vizuální podoba. Zda se uskuteční, bude záležet na zastupitelích. Nyní má vedení města připraveny dvě varianty rozpočtu, s obnovou náměstí a bez ní.

Informoval o tom starosta města Mělník Ctirad Mikeš. Revitalizace náměstí by měla stát 34,8 milionu korun, přiznaná dotace z evropských fondů činí 24 milionů. Při přípravě rozpočtu se vedení města snaží snížit co nejvíce náklady. „Chceme v maximální míře využít stávající dlažbu, abychom ušetřili alespoň tři miliony,“ uvedl Mikeš. Předpokládá, že 60 procent dlažby se při předláždění skutečně použije. Zbytek kostek by si město nechalo na předláždění jiných částí města. Tři miliony korun by zůstaly v rozpočtu jako rezerva pro archeologický výzkum. Kopat se bude do 30 centimetrů.

Revitalizace změní způsob parkování na náměstí Míru. Podle zatím schváleného konceptu by zmizelo několik desítek parkovacích míst. Plán počítá také se zrušením parkoviště pro úředníky, které se má přeměnit v plochu pro odstavení aut pro veřejnost. Pokud revitalizace získá souhlas samosprávy, začne příští rok v dubnu a skončila by na jaře 2012. Mělník v minulosti obnovil při první fázi revitalizace už většinu ulic v historickém centru města, obnova přišla na zhruba 180 milionů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!