V Modřanech vznikne nové centrum | E15.cz

V Modřanech vznikne nové centrum

Během následujících měsíců vznikne přímo v centru pražských Modřan 256 nových bytů postavených v moderním architektonickém stylu.

Nosnou ideou záměru výstavby „Nového polyfunkčního centra U Dubu“ je respektování přibližně 120 let starého památného dubu letního a jeho využití ve spojení s parkovou zelení. Investorem projektu je společnost Kuchař & Thein s. r. o., výkonným developerem pak společnost FINEP. „Pro zachování přírodního rázu okolí i vnitrobloků domů chceme vysázet novou parkovou zeleň v podobě trávníků a keřů, v níž bude přirozeně využit také dub letní, jeden z devíti památných stromů městské části Praha 12,“ uvedl Jiří Thein ze společnosti Kuchař & Thein. Nové polyfunkční centrum vznikne na dosud nevyužitých plochách na nároží ulic Generála Šišky a Československého exilu. Projekt bude tvořit sedm objektů o výšce od 3 do 12 nadzemních podlaží včetně dvouúrovňových parkovacích ploch pro 370 stání ve spodních částech.

V rámci projektu vzniknou také atraktivní kancelářské plochy a řada komerčních ploch pro nové obchody a služby, které výrazným způsobem zkvalitní občanskou vybavenost místní lokality. Moderní architektonický výraz společně s barevně, hmotově i materiálově bohatě členěnými fasádami a ustupujícími střešními plochami využitými jako terasy umožní ideální zakomponování do okolního prostředí. Prosklená protihluková clona oddělí objekty od přilehlé komunikace.

Ceny bytových jednotek projektu „U Dubu“ o dispozicích od 1+kk do 4+kk se budou pohybovat od 50 tisíc Kč/m2 bez DPH.

Termín předpokládaného zahájení výstavby projektu je druhé čtvrtletí 2009, dokončení se pak plánuje na podzim 2010.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!