V Myšák Gallery zatím bez cukrárny | E15.cz

V Myšák Gallery zatím bez cukrárny

Sledovaný stavební projekt v centru Prahy -Myšák Gallery - byl dokončen. Obchody se otevřely, do kanceláří se nastěhovali první nájemci, cukrárna čeká na provozovatele.

Objekt Myšák Gallery vznikl v samém centru Prahy, jen 150 metrů od Václavského náměstí, na místě legendárního domu s cukrárnou U Myšáka ve Vodičkově ulici a dalších dvou dnes již neexistujících tzv. Vosátkových domů. Nová moderní budova citlivě navazuje na existující objekt, který proslavila rondokubistická fasáda z 20. let minulého století pravděpodobně navržená významným architektem Josefem Gočárem.

Výstavba Myšák Gallery začala v březnu 2005 a byla s celkovými investicemi ve výši zhruba jedné miliardy korun dokončena v září roku 2007. Myšák Gallery nabízí celkem 10 400 m2 obchodních, kancelářských a bytových ploch pro nejnáročnější klientelu. Pro administrativní účely je vyhrazeno 4000 m2 ve čtyřech patrech, obchody mají k dispozici celkem 3300 m2 ve třech podlažích a v dalších prostorách bude 32 exkluzivních bytů. Ve třech podzemních podlažích jsou umístěny skladové prostory a 96 parkovacích míst pro nájemce. Je pronajato asi 80 % kanceláří a 95 % komerčních ploch.

#####Cukrárna na svém místě

Nákupní galerie propojila Františkánkou zahradu s Vodičkovou ulicí i Jungmannovou ulicí. Samotná cukrárna U Myšáka se vrací na své místo, ale dosud nebyl vybrán provozovatel, není dokončena rekonstrukce interiéru kavárny. Bude dokončena podle původních plánů a na základě zachovalých štukových ozdob. Zejména v přízemí bude cukrárna repasována včetně dochovaného dřevěného obložení s asijskými motivy, částečně budou využity repliky vyrobené podle dobových fotografií z archivu města Prahy. V patře bude vybavena v retrostylu. Autorem projektu kavárny je architekt Jan Špaček, který má za sebou například rekonstrukci kavárny Slavia na Národní třídě. Součástí projektu Myšák Gallery je rovněž bytová část s názvem Rezidence Františkánská zahrada. Bytové apartmány s balkony a terasami jsou orientovány směrem do Františkánské zahrady, původně klášterní zahrady, jejíž historie sahá do poloviny 14. století. Barokní zahrada s křížovou osnovou cest, lemovaných živými ploty, a centrálním altánem, je osázena ovocnými i okrasnými stromy a desítkami růžových keřů. Z horních pater se nabízí ojedinělý výhled na panorama Pražského hradu.

Majitelé bytů mají k dispozici parkovací stání v podzemních garážích a také skladovou jednotku. Objekt se nepřetržitě monitoruje, klid obyvatel střeží bezpečnostní služba, funguje recepce. V Rezidenci Františkánská zahrada je 32 bytových jednotek od těch nejmenších (2+kk, 48 m2) až po skutečně obří mezonetový apartmán s plochou 326 m2. Ceny bytů odpovídají výjimečnosti lokality a objektu samotného. K dispozici je několik posledních volných bytů až do 75 milionů korun za mezonetový byt s výhledem na Prahu.

*

#####ZÁKLADNÍ ÚDAJE O PROJEKTU

MYŠÁK GALLERY

* Investor a developer: Gallery Myšák a. s., člen skupiny CPDP B.V.

* Architekt: Ing. arch. Martin Kotík, atelier Omicron K, Studio Casua

* Generální dodavatel: Metrostav, a. s.

* Celková výše investice: asi 1 miliarda Kč

ZAJÍMAVOSTI OBJEKTU:

* zachování původní rondokubistické fasády

* podlažní plocha budovy asi 10 400 m2 s kancelářskými, obchodními a bytovými prostory

* propojení Vodičkovy ulice, Františkánské zahrady a Palackého ulice pěší zónou

* 96 parkovacích míst

* 32 luxusních bytů

* kamerový systém s digitálním záznamem všech prostor

* bezbariérové přístupy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!