V největší nedobrovolné dražbě v zemi byl zpeněžen tovární komplex v Brandýse | E15.cz

V největší nedobrovolné dražbě v zemi byl zpeněžen tovární komplex v Brandýse

Obří tovární komplex v Brandýse nad Labem byl zpeněžen ve vůbec největší nedobrovolné dražbě v České republice, která se uskutečnila 13. října v pražské aukční síni Sacre Coeur za 340 milionů korun. Realizovala ji společnost Naxos. O areál projevilo zájem více než třicet potenciálních investorů, z nichž se čtyři dražby účastnili. Vyvolávací cena areálu pronajatého renomované společnosti Continental Automotive Czech Republic, jehož užitná plocha představuje 31 120 metrů čtverečních a souhrnná výměra jeho pozemků činí téměř 90 tisíc metrů čtverečních, činila 284 350 000 korun a konečná cena byla dosažena po devíti příhozech.

„Dražba splnila naše a předpokládám, že i klientova očekávání; rozdíl mezi nejnižším podáním a cenou dosaženou vydražením je 20 procent, a to lze jistě označit za úspěch. Zároveň věřím, že věřitelé si uvědomí, že nedobrovolná dražba je nejefektivnějším způsobem uspokojení pohledávek a to nejen těch malých v řádu stovek tisíc, či jednotek milionů, ale i těch které dosahují řádů desítek, či stovek milionů korun, tak jak tomu bylo v tomto případě,“ řekl obchodní ředitel a jeden z předních odborníků na realitní trh Libor Nevšímal. Naxos podle jeho slov využil při transakci zkušenosti, které má jakožto specialista na zpeněžování továrních areálů.

Brandýský areál se nachází v průmyslové zóně na jižním okraji města jeden a půl kilometru od dálnice Praha - Mladá Boleslav. Kromě rozsáhlých vlastních pozemků čítá tři velké výrobní haly, dvě haly skladové a stejný počet administrativních budov. V areálu je také 618 míst pro osobní automobily a nechybějí tu ani rozsáhlé manipulační a odstavné plochy pro nákladní automobily. Atraktivní pro zájemce byl mimo jiné čistý roční výnos z nájmu představující 49 milionů korun. Návratnost se tak pohybuje kolem šesti let, což je podle zkušeností Naxosu v porovnání s jinými výnosovými nemovitostmi takřka unikátní.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!