V Olešné žijou ryby, na břehu kočky | E15.cz

V Olešné žijou ryby, na břehu kočky

Rybáři na Olešné se mají. V přehradě se dá chytit pořádná ryba, na břehu zase opalující se slečna.

Rybáři z Frýdku-Místku si přehradu Olešnou pochvalují. Chodí tady na ryby, ale také pro příjemné zážitky. Loni zaznamenal rybářský svaz přes pětadvacet tisíc návštěv rybářů na Olešné.

Rybáři chodí na ryby a na pěkné slečny

Rybář Miroslav Šomek zažil u frýdecko-místecké nádrže mnoho nezapomenutelných chvil. „Chodím tady rybařit v každém volnějším dni. Utíkám sem za klidem. Hodně lidí si asi myslí, že je to nuda dvě hodiny čekat, než vám zabere ryba. Jenže když je hezky, tak kromě civění na hladinu se stihnu i poohlédnout po nějaké slečně, která se jen pár kroků ode mě opaluje nahoře bez,” prozradil na sebe Šomek.
Také jeho kamarád Petr Salach je na Olešné několikrát do týdne. I s otcem. Sami moc štěstí na ryby neměli, ale jejich známý ano. „Chytit pořádnou rybu je hlavně o štěstí. Nedávno ulovil kamarád tolstolobika dlouhého sto deset centimetrů. Nevím, kolik ta ryba vážila, ale jen masa měl čtrnáct kilo,” rozhazuje rybář rukama. On prý obvykle jen nevěřícně pokukuje do podběráků jiných rybářů. Jediné, co v poslední době lovil většího, byl deštník. „Otci na rybách spadl do přehrady. Když jej pak chtěl vytáhnout, rozložil se a vypadali jsme jak pitomci, co tahají velrybu.,” pokračuje usmívající se Salach.

V Olešné je mnoho ryb, občas na ni zavítají pytláci

Pro rybáře je, jak říká, přehrada ideální. Dá se tu chytit kapr, cejn, candát, štika a mnohé další ryby. S okolní souší je to ale horší. „Chybí tady odpadkové koše. Když se rozhlédnete kolem, po zemi se povaluje spousta odpadků,” stěžuje si Salach.
Kromě hezkých slečen a ryb zpozorují někdy rybáři i pytláka. Občas na Olešnou nějaký zavítá a doufá, že si jej nikdo nevšimne. „S pytláky jsou problémy. Rybářská stráž chodí, ale nemusí mít štěstí. Jistí to policie. Když je třeba, je na místě do desíti minut. Navíc někteří členové rybářské stráže jsou z řad policistů,” uvedl na závěr vedoucí rybářské stráže Vítězslav Urbiš.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!