V Pardubicích vyroste dopravní terminál za více než 200 milionů | E15.cz

V Pardubicích vyroste dopravní terminál za více než 200 milionů

Stavba multimodálního uzlu v prostoru před nádražím v Pardubicích za 211 milionů korun může začít. Pardubičtí zastupitelé schválili dofinancování celého projektu ve výši 63,3 milionů korun z rozpočtu města, a to v letech 2012 – 2015. Dokončení projektu je plánováno v roce 2014, informovala pardubická radnice.

Celkové náklady zahrnují dopravní stavby, přeložky trolejové trakce a výkup pozemků. Město Pardubice při realizaci využije nejen dotaci 90 milionů korun z tzv. švýcarských fondů, ale také v minulých dnech schválenou dotaci 36 milionů korun. Tu získal Dopravní podnik města Pardubic z regionálního operačního programu. Pardubický kraj přispěje 12 miliony korun.

V souvislosti s přestavbou pardubického „přednádraží“ na multimodální uzel by se mohli obyvatelé městské části Dukly dočkat mimoúrovňové cesty k nádraží. Financování lávky nebo podchodu bylo přislíbeno ministrem dopravy Pavlem Dobešem za předpokladu, že bude realizována přestavba přednádraží. „Výstavba této spojnice je považována za logické završení celého projektu. Ve hře je vedle lávky i podchod pod kolejištěm. Zkratka mezi nádražím a Duklou by měla být vybudována z prostředků Správy železniční dopravní cesty,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Náklady jsou odhadovány na 55 milionů korun.

Před nádražím vznikne nový terminál veřejné dopravy, který budou vedle městské hromadné dopravy využívat i autobusy meziměstské. Doprava od centra města a rychlodráhy do Polabin by se naopak měla této lokalitě vyhnout a směřovat po nové komunikaci za lihovarem. Projekt počítá v okolí nádraží i se zelenými plochami, vodními prvky, ale také s velkým parkovištěm.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!