V Polsku Amazon uspěl. Začal stavět první centrum | E15.cz

V Polsku Amazon uspěl. Začal stavět první centrum

V Polsku Amazon uspěl. Začal stavět první centrum
Sklad Amazon
• 
ZDROJ: Profit

ČTK
nos

Americký internetový prodejce Amazon zahájil výstavbu prvního ze svých tří plánovaných logistických center v Polsku. Hala v Sadech u Poznaně zajistí po vybudování dva tisíce stálých pracovních míst a kolem tisícovky sezonních příležitostí. Amazon nyní připravuje i stavby logistických center na českém území, kde s tím má ale kvůli odporu místních značné problémy.

Amazon v Sadech položil základní kámen stavby. Projekt má hodnotu 65 milionů eur (1,8 miliardy korun) a centrum bude zaujímat plochu přes 100 tisíc čtverečních metrů. První zboží se má z nového centra expedovat k zákazníkům ve druhém pololetí.

Další dvě centra Amazonu v Polsku mají stát poblíž Vratislavi v jihozápadní části země. Jedno z nich má začít fungovat rovněž ve druhém pololetí, další v příštím roce.

Amazon staví nová centra v rámci programu na posílení aktivit firmy v Evropě. Velká expanze firmy v zemích sousedících s Německem vyvolala spekulace o možném omezení aktivit německých center, jejichž zaměstnanci požadují vyšší mzdy a hrozili stávkami . Amazon ale dohady o odchodu z Německa popírá.

V Česku má Amazon problémy

Plán výstavby centra Amazonu v Brně v pátek zamítlo tamní zastupitelstvo. Amazon sdělil, že pokud Brno definitivně padne, prozkoumá firma jiné lokality, jako jsou Slovensko, Rakousko, popřípadě Ostrava.

Ve druhé české lokalitě v Dobrovízi poblíž pražského letiště, zastupitelé minulý týden těsnou většinou schválili předběžnou smlouvu i přes nesouhlasné místní referendum.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!