V Porubě lupiči přepadli dvě ženy | E15.cz

V Porubě lupiči přepadli dvě ženy

Hned dvě loupežná přepadení se odehrála včera v Ostravě Porubě

K prvnímu došlo v 19.hodin v ulici Evžena Rošického poblíž obchodního domu Kaufland. Tři neznámí pachatelé zezadu napadli jednašedesátiletou ženu z Ostravy Svinova. Jeden z nich ji udeřil pěsti do pravého spánku. Žena upadla na zem, kde inkasovala od pachatelů několik kopů do žeber. Poté se násilníci zmocnili její kabelky a utekli směrem k ulici Polské a Alžírské. Žena přišla o osobní doklady a mobil. Celková škoda činí 5 860 korun.
Druhé přepadení se odehrálo o necelé dvě hodiny později v ulici Panelové. Před vchodem do jednoho z domů zaútočil neznámý pachatel na jednadvacetiletou ženu ze Střední Moravy. Přitlačil ji ke zdi a snažil se vytrhnout notebook v obalu, který měla v ruce. To se mu nepovedlo, a tak dvakrát kopl poškozenou do nohy. Tentokrát již byl úspěšný a tašku, ve které byl mimo počítače i digitální fotoaparát, ukořistil. Následně s lupem utekl směrem k ulici Francouzské. V tomto případě činí škoda 15 tisíc korun. Ani jedna z žen naštěstí neutrpěla větší zranění.
Pachatelům hrozí za trestný čin loupeže až desetiletý trest odnětí svobody. Porubští kriminalisté oba případy intenzivně vyšetřují. Kromě vypátrání pachatelů mají za úkol zjistit, zda spolu oba případy nesouvisejí.
Zároveň také žádají občany, kteří by mohli k případům podat jakékoliv informace, aby tak učili na bezplatné lince 158, či na kterémkoliv oddělení Policie České republiky.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!